banner

Bahçeşehir Koleji'nden anne - baba okulu
Bahçeşehir Koleji, “mutlu çocuk, başarılı gelecek” hedefiyle, ebeveynlere mutlu ve başarılı çocuk yetiştirmenin prensipleri konusunda rehberlik etmek üzere eğitim bilimci yazar “Bahçeşehir Koleji Dr. Özgür Bolat ile Anne Baba Okulu” programını başlatıyor. Bahçeşehir Koleji Nakkaştepe 50. Yıl Kampüsü’nde yürütülecek “Bahçeşehir Koleji Dr. Özgür Bolat ile Anne Baba Okulu”, “Ben Olmak”, “Biz Olmak” ve “Ebeveyn Olmak” üzere 3 farklı modülden oluşuyor.

huseyin_yucel_ozgur_bolatBahçeşehir Koleji Dr. Özgür Bolat ile Anne Baba Okulu programı Kasım 2018 itibarıyla hayata geçiriliyor. Ebeveynlere mutlu ve başarılı çocuk yetiştirme konusunda rehberlik etmek üzere Dr. Özgür Bolat’ın çocuk yetiştirmenin bilimsel temellerini aktaracağı “Bahçeşehir Koleji Dr. Özgür Bolat ile Anne Baba Okulu” programı, Bahçeşehir Koleji Nakkaştepe 50. Yıl Kampüsü’nde yürütülecek.

Programla ilgili bilgi veren Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel: “Çocukların eğitim hayatlarındaki kazanımların, okul ve ailenin etkin iş birliği ile en üst düzeye çıkarılabileceğini düşünüyoruz. Bahçeşehir Kolejinde bu anlayışla veli seminerleri başta olmak üzere ebeveynlere yönelik çalışmalar yapıyoruz. Sayın Dr. Özgür Bolat ile başlattığımız Anne Baba Okulu programının da anne babalara hem kendilerini hem çocuklarını hem de ebeveyn olmayı farklı açılardan görmeleri için rehberlik edeceğini düşünüyorum” dedi.

Kasım ayı itibarıyla Bahçeşehir Koleji Nakkaştepe 50. Yıl Kampüsü’nde başlayacak programın 3 modülden oluştuğuna değinen Dr. Özgür Bolat ise Bahçeşehir Koleji Dr. Özgür Bolat ile Anne Baba Okulu’nun; “ “Ebeveyn Olmak”, “Ben Olmak” ve “Biz Olmak” olmak üzere 3 farklı modülden oluştuğunu belirterek: “Programın “Ebeveyn Olmak” modülünde ‘Sevgi kendi ihtiyaçlarını karşılamak değil, çocuğu var etmektir’ anlayışından yola çıkarak, ebeveynlerin çocukla kurduğu ilişkileri sorgulatıyor ve çocukla derin etkileşim kurabilmenin temel yöntemlerini anlatıyoruz. “Ben Olmak” başlıklı modülde ‘Çocuk yetiştirmek kendini yetiştirmektir’ anlayışından yola çıkarak, ebeveynlere kendileriyle ilgili derin farkındalıklar kazandırıyoruz. “Biz Olmak” başlıklı modülde ise anne ve babanın birbiriyle kurduğu ilişkinin (boşanmış olsalar da) çocuk üzerindeki etkisinden bahsediyoruz. Anne Baba Okulu programıyla bilgi kirliliğinin olduğu bu dönemde çocuk gelişimi ile ilgili en bilimsel bilgileri sunmanın yanı sıra, bilimsel testler, etkinlikler ve ödevlerle katılımcılara derin farkındalık kazandırıyor ve somut öneriler sunuyoruz. Önerilerin ve uygulamanın sonuçlarını takip ediyoruz. Her katılımcının, rehberliğimizde yaşadığı sorunları çözme konusunda çok ciddi adımlar atmasını hedefliyoruz” dedi.

Bahçeşehir Koleji Dr. Özgür Bolat ile Anne Baba Okulu programı, iş ve yaşam koşulları nedeniyle hafta içi ve hafta sonu gruplarında, farklı saatlerde sunulacak eğitim programlarının her birine katılım sayısı 50 kişi ile sınırlı olacak.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.