banner

ABD'li Startup Studio, Kayhan Karlı ile Türkiye'de
Florida merkezli Startup Studio, Gökberk Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. ile Global Ajans Anlaşması imzaladığını duyurdu. “Başlamayı Öğren” (Learn to Start) programı, Kayhan Karlı ile Türkiye'de yaygınlaşmayı hedefliyor.

kayhan_garyABD Eğitim Çözümleri şirketi olan Startup Studio, “Başlamayı Öğren” (Learn to Start) programıyla eğitime gerçek ve sürdürülebilir bir değişim getirmek amacıyla Gary Conroy tarafından kuruldu. Türk Eğitim Çözümleri şirketi olan Gökberk Eğitim ise hem K-12 hem de üniversite eğitim düzeyi için yeni okul modelleri, öğretmen eğitimi ve yenilikçi programlama kullanarak Türkiye'de eğitime yenilik getirmek amacıyla Kayhan Karlı tarafından kuruldu.
"Bu ortaklığı duyurmaktan büyük heyecan duyuyoruz" diyen Startup Studio'nun kurucusu ve CEO'su Gary Conroy, "Türkiye pazarında eğitime yenilikler getirmek için bu yönde çalışmalarına devam eden Kayhan ve ekibiyle birlikte “Başlamayı Öğren” (Learn to Start) çözümümüzü getirmek çok heyecan verici ve küresel bir eğitim şirketi olarak misyonumuzla mükemmel bir şekilde örtüşüyor.” açıklamasını yaptı.
Startup Studio'nun “Başlamayı Öğren” (Learn to Start) programı ile lise ve üniversite düzeyinde öğrencilere, yöneticilere günümüzde ve gelecekte yüksek talep gören sosyal becerileri kazandırmak için yeni öğrenme imkanları sunuluyor.
Girişimci Gary Conroy, öncelikle Florida'da Nord Anglia Education'a ait Windermere’da özel bir okul olan Windermere hazırlık okulu için, “Başlamayı Öğren” (Learn to Start) programını geliştirdi. (Nord Anglia Education, tüm dünyada 66 özel K-12 okullarının sahibi ve işletmecisidir). 2020’de aralarına katılacaklarla beraber üç yeni Nord Anglia Okulu ile program genişletildi.
"Kayhan Karlı ile olan bu ortaklık hem lise hem de üniversite düzeyinde, öğrencilerine yenilikçi programlama getirmekle ilgilenen daha fazla okulu belirlememize ve bunlarla uyum sağlamamıza olanak tanıyor," diye konuşan Conroy, sözlerini şöyle sürdürdü, “Startup Studio, eğitim dünyasına son derece etkili ve iyi tasarlanmış ve ölçeklenebilir bir çözüm getirmek için yola çıktı. Hedefimiz değişim misyonumuzla uyumlu hale gelebilecek okulları belirlemek ve öğrencilere yetkilendirme, performans ve zindeliğe dayalı daha iyi bir gelecek sağlayacak türden sonuçlar getirmeyi başarmaktır."
Eğitime yeni bir bakış ve değişim getirme konusunda Türkiye’nin önde gelen yenilikçilerinden biri olan Kayhan Karlı, 30 yıla yakın öğretim ve eğitim yönetimi ile bu alanda derin bir geçmişe sahip bir eğitimcidir. Mart 2011'den bu yana, otuz binin üzerinde eğitimciye eğitim verdiği “21. Yüzyıl Okulları ve Öğrenimi” üzerine bir dizi konferans ve atölye çalışması yürütmektedir. Kayhan, 2017 yılında, merkezinde sosyal girişim olan bir 21. Yüzyıl özel modeli olan YÖM Okullarını geliştirdi. İstanbul ve İzmir'de toplam beş okulu bulunan Kayhan Karlı, "Herkesin çözüm beklemek yerine, sorunları çözen girişimci bir zihniyete sahip olması gerektiğine inanıyorum. Startup Studio bu zihniyeti her yaştan insana öğretmek için yenilikçi araçlar yarattı. Geleceği bir amaç olarak değil, bir fırsat olarak gören insanlar fark yaratacak ve Startup Studio vizyonumuzla mükemmel bir şekilde örtüşecek.” diye konuştu.
Startup Studio hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen şu adresi ziyaret edin: www.joinstartupstudio.com
YÖM hakkında daha fazla bilgi edinmek için | Yenilikçi Öğrenme Merkezi ve Okulları’nı lütfen ziyaret edin: www.yenilikciogrenmemerkezi.com

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.