banner

Sınav Eğitim Kurumları 2022 Kurucular Zirvesi gerçekleştirildi
Sınav Eğitim Kurumlarının geleneksel olarak düzenlediği “2022 Kurucular Zirvesi” bu yıl 21-22-23 Mayıs tarihlerinde Antalya Mirage Park Resort Otel’de gerçekleştirildi. Türkiye’nin her yerinden Kurucuların katılımıyla gerçekleştirilen “2022 Kurucular Zirvesi”nin Açılış Konuşmasını Sınav Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Metin Özer yaptı. “2022 Kurucular Zirvesi”ne, Sınav Eğitim Kurumları çatısı altında bulunan tüm kurucular ile Genel Merkez Koordinatörleri katıldı.

metin_ozer_kurucularZirvede ETZ kurucusu Dr. Işıl Boy Ergül “Geleceğin Eğitim Tasarımı”, Eğitim-Yönetim Danışmanı Sedat Sönmez “Optimum Verimlilikte Eğitim Kurumları Yönetimi”, Mudanya Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr.İbrahim İmran Öztahtalı “Eğitim Kurumlarında Etkili Liderlik ve Yönetim Becerileri’ sunumları ile yer aldılar. Ayrıca Sınav Eğitim Kurumlarının Sürekli Eğitim Platformu Myexamy’ninLansmanı ve Kişiye Özel Kitap Uygulaması tanıtımı yapıldı.

“Hedefimiz Hep En İyi, Hep En Büyük, Hep Bir Numara Olmaktır”
Sınav Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Metin Özer, 18 yıl önce düzenlenen Kurucular Zirvesi’nde yaptığı konuşmadan alıntı yaparak “Kısa, orta ve uzun vadedeki en önemli hedefimiz; hep en iyi , hep en büyük, hep bir numara olmaktır. Onun için daha çok çalışacak, daha fazla gayret gösterecek, çıtamızı hep daha yükseğe taşıyacağız. Büyük olmanın, en büyük olmanın, bir numara olmanın sorumluluğu ile hareket edeceğiz.” sözlerini tekrar dile getirdi.
Sınav Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Metin Özer, eğitimde idealist olmanın önemine dikkat çekerek Mustafa Kemal Atatürk’ün “fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller” yetiştirme hedefiyle eğitim vermenin, her öğrencinin öz değerlerimiz doğrultusunda vatanına, milletine faydalı “iyi insan, iyi yurttaş” olmasını sağlamanın Sınav Eğitim Kurumlarının temel gayesi olduğunu belirtti.

Sınav Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Metin Özer, Sınav Eğitim Kurumlarında, aynı eğitim yönetim yazılımı kullanıldığına, dersler dahil tüm eğitim aktivitelerinin Genel Merkez tarafından verilen yıllık plan ve akademik takvime göre yapıldığına, Sınav Yayınları ve belirlenen diğer yabancı dil yayınlarının zamanında temin edildiğine ve kaynak olarak bu yayınların kullanıldığına, Sınav’ın ödev sisteminin takip edilerek tüm sınavların, akademik takvimdeki gün ve saatte uygulandığına ve sonuçların ortak değerlendirildiğine dikkat çekti.

Sınav Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Metin Özer, Sınav Eğitim Kurumlarında öğrencilerin devam-devamsızlık durumlarının düzenli şekilde takip edilerek veli bilgilendirilmesinin özenle yapıldığını, bu çerçevede ilk derse gelmeyen öğrencinin velisinin hemen arandığını, ödevlerin zamanında kontrol edildiğini, sınav sonuçlarının düzenli olarak izlendiğini, öğrenciler arasında başarılı-başarısız ayrımına hiçbir zaman gidilmediğini, ihtiyacı olanlara etüt, ek ders, eksik tamamlama- başarı artırma ve benzeri çalışmalar yapıldığını ve bu süreçlerle ilgili bilgilendirme için şube öğretmenler kurullarının ve veli toplantılarının aksatılmadığını belirtti.
Sınav Eğitim Kurumlarında, psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmetlerinin önemli yer tuttuğunun altını çizen Sınav Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Metin Özer, rehber öğretmenlerin tüm öğrencilerle yakından ilgilendiğini, her öğrencinin gelişimini kesintisiz bir şekilde izlediğini ve katkı sağladığını, Sınav Eğitim Kurumları çalışma takvimine uygun olarak ilgili envanterleri uyguladığını, sunumları yaptığını, bireysel-grup rehberlik çalışmalarını yürüttüğünü ve gözlemlerini belli aralıklarla velilerle paylaştığını da “2022 Kurucular Zirvesi”nde sözlerine ekledi.

“Sınav Eğitim Kurumları Eğitim Sektörünün En Etkin Kurumudur”
Sınav Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Metin Özer, Sınav’ın nitelikli yayınları, iddialı kursları, konseptkolej ve okullarıyla bir taraftan verdiği eğitim hizmetinin kapsamını ve kalitesini artırırken bir taraftan da ülkede eğitim adına yapılan her olumlu gelişmenin öncüsü veya paydaşı olduğuna dikkat çekerek, Sınav Eğitim Kurumları’nın, bugün 400’ün üzerinde kurumu, yüz bini aşkın öğrencisi ve on beş binden fazla öğretmeni ile eğitim sektörünün en etkin kurumu olduğunun altını çizdi.
Sınav Eğitim Kurumları’nın akademik eğitimde, yabancı dil öğretiminde, kültür-sanat ve spor aktivitelerinde ulusal ve uluslararası düzeyde büyük başarılar elde ettiğini ve çok sayıda kupa, madalya, plaket ve ödül aldığını belirtti.
Oxford Üniversitesi ile “Sınırları Aşan” Anlaşma İmzalandı
Sınav Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Metin Özer, Oxford Üniversitesi’nin Türkiye’de ilk defa kurumsal olarak Sınav’la anlaşma imzaladığını, yapılan anlaşma ile Sınav Okullarında uluslararası müfredatın uygulanacağını ve Sınav öğrencilerinin tüm dünyada geçerliliği olan çift diploma alabileceğini belirtti.
“2022 Kurucular Zirvesi” Sınav Eğitim Kurumlarında İlkokul ve İngilizce Uygulamaları, Ortaokul Uygulamaları, Lise Uygulamaları, Kurs Uygulamaları, Bilişim Uygulamaları ve Yayınlar Koordinatörlüğü’nün anlatımıyla devam etti.

Yapay Zekâ Tabanlı Myexamy ile Öğrencilerde Tam Öğrenme ve Yüksek Başarı
“2022 Kurucular Zirvesi”nde Sınav Eğitim Kurumlarının Dijital Platformu Myexamy’ninLansmanı yapıldı. Sınav Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Metin Özer, eğitim alanına yeni bir açılım getirecek Sürekli Eğitim Platformu Myexamy’nin önemine dikkat çekerek, ’Tam Öğrenme ve Yüksek Başarı İçin Tasarlanmış Yapay Zekâ Tabanlı Sürekli Eğitim Platformu’’ olan Myexamy’nin öğrenci takibi, veli bilgilendirme, muhasebe, rehberlik-ölçme değerlendirme gibi alanların yanı sıra eksik tamamlama, kişiye özel çalışmalar gibi birçok eğitim materyalinin de bu dijital platform üzerinden gerçekleşeceğini belirtti.
Sınırsız fonksiyon özelliklerini tek platform üzerinde barındıran ve eğitimin bütün süreçlerini kapsayan 360 derece eğitim yazılımı Myexamy’nin kolay kullanımı, kullanıcı dostu arayüzleri ve yapay zeka ile kişiselleştirilmiş çalışma programları ile öğrencilerin yüksek başarı elde etmelerini sağlayacağını dile getiren Sınav Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Metin Özer, kurucularımıza Myexamy Banner Takdimini yaparak “2022 Kurucular Zirvesi”ni gerçekleştirmekten mutluluk duyduklarını belirtti. Ankara Sınav Koleji adına Sınav Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Orhan Özer MyexamyBanner’ı teslim aldı.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.