banner

Öğretmenler Ankara’ya çıkartma yaptı
Ataması yapılmayan öğretmenler, haziran ayında 28 bin atama yapılması için bugün saat 10.30'da Milli Eğitim Bakanlığı önünde toplanıyor.

atamaası yapılmayan öğretmenlerSosyal paylaşım sitelerinde örgütlenen öğretmenler, söz verilen atamaların tamamının yapılması için aylardan beri kampanya düzenliyor, gösteriler yapıyor. Haziran ayında 28 bin öğretmenin daha atanması için herkesi Mili Eğitim Bakanlığı (MEB) önünde toplanmaya davet eden öğretmenler, "Okularda öğretmen açığı çok fazla. Bu açıkları sözleşmeli öğretmenlerle gideriyorlar. Sözleşmeli öğretmen değil, atanmış öğretmen olmak istiyoruz" diyerek tepkilerini dile getiriyorlar.

Öğretmenler, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'den verilen sözlerin yerine getirilmesini istiyorlar.

(hürriyet)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.