banner

‘Süt sıkıntısı sona erdi dağıtım artık sağlıklı’
"Dünya Süt Günü”ne ilişkin bir açıklama yapan Ambalajlı Süt ve Süt Ürünleri Sanayicileri Derneği (ASÜD) Başkanı Harun Çallı, süt dağıtımının artık sağlıklı bir şekilde yürütüldüğünü belirtti.

dünya süt günüHer yıl 21 Mayıs günü tüm dünyada kutlanan “Dünya Süt Günü”ne ilişkin bir açıklama yapan Ambalajlı Süt ve Süt Ürünleri Sanayicileri Derneği (ASÜD) Başkanı Harun Çallı, “Dünya ortalamasına göre düşük olan süt tüketimimizin artırılmasına yönelik kampanyalar kesintisiz devam etmeli” dedi.

Şimdiye kadar ülkemizde yapılan süt tüketimini artırmaya yönelik en büyük kampanya olan ‘Okul Sütü’ projesiyle ilgili olarak da konuşan Çallı, başta yaşanan bir takım sıkıntıların geride kaldığını, dağıtımın son derece sağlıklı bir şekilde yapılmaya devam edildiğinin altını çizdi. ASÜD Başkanı Harun Çallı, bu projenin devam etmesi gerektiğini ve yaşanan olumsuzluklar sırasında projeyi sonuna kadar destekleyen başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere sağduyulu herkese müteşekkir olduklarını belirtti.

(hürriyet)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.