banner

Coşkun Aral’ın belgeseli okullarda gösterilmeye başlandı
Ünlü belgesel yapımcısı Coşkun Aral’ın Arı Platformu Projesi için hazırladığı belgeselin okullarda gösterimine başlandı.

coşkun aral belgeseli“Bal ve Diğer Arı Ürünleri ile Sağlıklı Yaşam Platformu (Arı Platformu)” projesi çerçevesinde ünlü belgesel yapımcısı Coşkun Aral tarafından hazırlanan Arıcılık ve Arı Ürünleri belgeselinin İstanbul Valiliği ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle 58 okulda gösterimine başlandı

Bal, arı sütü, polen, propolis gibi arı ürünlerinin henüz göz önüne çıkmamış sağlık üzerine etkilerini araştırmak ve bu yeni bilgiler doğrultusunda kamuoyunu aydınlatmak amacıyla Bal Paketleyicileri Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği (BAL-DER) başkanlığında kurulan “Bal ve Diğer Arı Ürünleri ile Sağlıklı Yaşam Platformu (Arı Platformu)” Coşkun Aral’a özel olarak hazırlattığı Arıcılık ve Arı Ürünlerini anlatan belgeseli İstanbul’da 58 okulda gösteriyor.

İstanbul Kalkınma Ajansı 2010 Mali Destek Programı tarafından desteklenen  “Bal ve Diğer Arı Ürünleri ile Sağlıklı Yaşam Platformu”  projesi kapsamında düzenlenen belgesel gösteriminin ilki TEB Ataşehir Anadolu Lisesi'nde  21 Mayıs 2012 Pazartesi günü gerçekleştirildi.  Coşkun Aral’ın proje kapsamında hazırladığı Arıcılık ve Arı Ürünlerini anlatan belgesel ile Arı Platformu ilk etapta 6.000 çocuğa ulaşmayı hedefliyor.

Arı Platformu, okullarda gösterilen belgesel ile arıların tozlaşmaya olan katkısını, bal ve diğer arı ürünlerini (polen, arı sütü, propolis) tanıtmayı ve bu ürünlerin sağlık üzerine etkilerini çocuklara anlatmayı amaçlıyor. Arı Platformu aynı zamanda belgesel gösterimi sonrasında çocuklara anket düzenleyerek belgeselde anlatılan konuları ne kadar anladıklarını da ölçümlüyor.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.