banner

TBMM’de ilginç protesto
CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi, Genel Kurul'da görüşmeleri devam eden ''3. Yargı Paketi''ne ilişkin tasarıyla ilgili verilen bir önerge üzerine söz aldı.

TBMM’de ilginç protesto''Şimdi size AKP döneminde ileri demokrasi uygulamalarını anlatacağım'' diyen Çelebi, 5 dakikalık konuşma süresini susarak geçirdi.

Çelebi, kürsüde bulunduğu sırada, CHP milletvekillerinin, ''Hiç mi anlatacak bir şey yok?'' sözlerine, mimik ve el hareketleriyle karşılık verdi.

AK Parti'li milletvekillerinin eyleme tepki göstermesi üzerine TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, ''Sayın milletvekilleri niye rahatsız oluyorsunuz. Sayın Çelebi bir şey söylemedi zaten'' dedi. Yakut'un, Çelebi'ye yönelik ''Sükut ikrardan gelir Sayın Çelebi'' sözleri Genel Kurul'da gülüşmelere neden oldu.

Yakut, bir süre sonra da ''Sayın milletvekilleri lütfen... Sayın Çelebi kürsüde konuşuyor. Sayın Çelebi'yi dinleyelim'' diye espri yaptı.

Çelebi'nin konuşma süresinin bitimine bir dakika kala TBMM Başkanvekili Yakut, ''Sayın Çelebi lütfen konuşmanızı toparlayın'' dedi.

Yakut, Çelebi için ayrılan sürenin dolmasının ardından bir dakika daha ek süre verdi. Çelebi, ek süreyi kullanmadan, ''AKP demokrasisini anlattım, ileri demokrasinin Türkiye'yi nereye getirdiğini anlattım'' diyerek, kürsüden ayrıldı.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.