banner

Hami Koç'tan SBS tercih uyarıları
İlköğretim 8.sınıf öğrencilerinin girmiş olduğu SBS’nin sonuçları açıklandı. Sonuçların açıklanmasının ardından öğrenci ve veliler için tercih telaşı başlıyor. Bu yıl öğrencilerin 6,7. ve 8.sınıf puanlarından oluşan OYP (Ortaöğretim Yerleştirme Puanına göre lise tercihleri internet üzerinden yapılacak.

hami koçBinlerce öğrencinin eğitim hayatına yön verecek bu tercih dönemi ile ilgili olarak değerlendirmeler yapan İhlas Eğitim Kurumları Genel Müdürü Hami Koç velilere bazı uyarılarda bulundu. Koç öncelikli olarak beklentilerin karşılanmasının önemine vurgu yaparak “Öğrencinin puanı ne olursa olsun istediği, hayal ettiği, beklentilerini karşılayacağı bir okula gitmesi için tercih döneminde doğru kararlar verilmeli. İsabetli tercih yapılması bu bağlamda çok büyük önem arz ediyor” dedi.

Okul tercihi yapılırken dikkat edilmesi gereken konular hakkında da önemli ipuçları veren Koç okulun fiziki yapısı, yabancı dil eğitimine verdiği önem, uluslararası başarıları ve üniversiteye giden yolda kazandıracaklarının göz önüne alınması gerektiğinin altını çizdi. “Tercih edilen okulların her şeyden önce adayın kişiliğine, seviyesine, yeteneklerine ve idealine uygun olup olmadığına dikkat edilmeli.”diyen Koç, düşünülmeden yapılacak tercihlerin öğrencinin gelecekteki başarılarını sekteye uğratacağının altını çizdi.

Türkiye'de birçok resmi ve özel liseye merkezi tercih yapılmadan da kayıt yaptırılabildiğini söyleyen Koç “Uluslararası organizasyonlarla tüm dünyaya adını duyuran İhlas Koleji’nde iPad ve uzaktan eğitim modelleriyle öğrencilere farklı bir öğrenme ortamı sunuyoruz. Özellikle OYP’ye göre başarılı öğrenciler için fen lisemiz bünyesinde yaptığımız çalışmalarımız var.”dedi. Bu öğrencilerin İhlas Koleji’ne geldikleri takdirde kendilerine çok özel imkanlar sağlayacaklarını da belirten Koç, ayrıca tüm anne-babaları ve öğrencileri eğitim sistemlerini yakından görebilmeleri ve bilgi alabilmeleri için İhlas Koleji’ne davet etti.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.