banner

Harçlar ‘cep’leri fena yaktı
15 Haziran'da yürürlüğe giren 100 liralık harç uygulaması, yurt dışından yolcu beraberinde getirilen cep telefonu sayısını yüzde 51 düşürdü.

Geçen yıl 15 Haziran-30 Temmuz tarihleri arasında yolcu beraberinde 212 bin telefon getirilirken, bu yılın aynı döneminde bu sayı 102 bine geriledi.
Harç uygulaması sonucu devletin kasasına 1,5 ayda 10,2 milyon lira girdi.
Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İşadamları Derneği (MOBİSAD) Başkanı Murat Dursun, ''Yurt dışından yolcu beraberinde cep telefonu getirme hakkı en fazla istismar edilen konulardan biriydi. Uygulama bu istismarı ortadan kaldırdı'' dedi. 

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.