banner

Apple’ın kurucusu Steve Jobs’ın evi soyuldu
Teknoloji dünyasının önemli isimlerinden Apple şirketinin geçen yıl hayatını kaybeden eski patronu Steve Jobs'un California eyaletindeki evinin soyulduğu belirtildi.

Apple’ın kurucusu Steve Jobs’ın evi soyulduThe San Jose Mercury News gazetesinin haberinde, Jobs'un 60 bin dolar değerindeki bilgisayarları ile kişisel eşyalarının çalınmasının ardından, Kariem McFarlin adlı 35 yaşındaki şüphelinin gözaltına alındığı ve konut hırsızlığı ile çalıntı mal satma suçlarından mahkemeye sevk edildiği bildirildi.

Haberde 500 bin dolar kefalet belirlenen tutuklu McFarlin'in duruşmasının 20 Ağustos'ta yapılacağı belirtildi.

Santa Clara ilçesi Savcısı Tom Flattery, 17 Temmuz'da evden alınan eşyaların Jobs'a mı yoksa bir aile bireyine mi ait olduğu konusuna açıklık getirmedi.

Flattery, McFarlin'in büyük ihtimalle girdiği evin Jobs'a ait olduğunu bilmediğini söyledi.

Apple şirketinin ortak kurucusu olan Jobs geçen yıl 56 yaşında uzunca bir süreden beri mücadele ettiği kansere yenik düşerek hayatını kaybetmişti.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.