banner

Neşet Ertaş’ın daha 40’ı çıkmadan…
Halk ozanı Neşet Ertaş'ın ölümünün üzerinden 12 gün geçmeden İzmir'deki evi soyuldu. Müze yapılması planlanan evde ünlü sanatçının 3 sazı çalındı.

Halk ozanı Neşet Ertaş'ın, "İzmir aşkıyla" yerleştiği Karabağlar'daki evi, ölümünün üzerinden 12 gün geçmeden soyuldu. Ertaş'ın aralarında sazının da olduğu tüm özel eşyaları çalındı.

Neşet Ertaş'ın "müze" haline getirilmesi planlanan evine hırsız girdi. Sanatçının özel eşyalarıyla, aralarında yeğenlerinin hediye ettiği üzerinde Atatürk motifi bulunan bağlamasının da olduğu 3 sazının çalındığı öğrenildi. Ertaş ailesinin Kırşehir'den dönmesinden sonra ortaya çıkan hırsızlık üzerine evde inceleme yapan polis, son teknoloji ekipmanlar kullandı. Eve kapı ve percere zorlayarak girilmediğini tespit eden polis, Ertaş'ın 26 Eylül'de hayatını kaybettiği gün evinde yakınlarının olmadığını, evin taziyeler için açık tutulduğunu ve muhtemelen hırsızlığın da o karışıklıkta Ertaş'ın bir yakını tarafından yapılmış olabileceği ihtimali üzerinde de duruyor.

USTAYA BÜYÜK AYIP

BM Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü'nün "Yaşayan İnsan Hazinesi" ilan ettiği türkü ustası Neşet Ertaş'ın ölümünün ardından oğlu Hüseyin Ertaş, "Bağlaması ne olacak?" sorusuna yalnızca "Ah...Ah..."diyebilmişti.(sabah)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.