banner

Üniversite harçlarına formül bulundu
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı üzerine, üniversitelerdeki harcın kaldırılması için çalışma başlatan Maliye Bakanlığı, konuyu 2013 yılı bütçe hazırlıkları çerçevesinde ele aldı.

Üniversite harçlarına formül bulunduYapılan değerlendirmeler sonucunda, harçların kaldırılmasının bütçeye yaklaşık 1.5 milyar liralık ek yük getirdiği belirlendi. Bu çerçevede üniversitelere ek gelir sağlayacak bazı düzenlemeler gündeme gelmişti. Maliye Bakanlığı ek tedbir seçeneklerin tamamını askıya aldı. Harçların kaldırılması ile ortaya çıkacak tüm maliyet bütçeden sağlanacak. Üniversitelerin harçların kaldırılmasından doğan zararları da bütçe ödenekleri artırılarak karşılanacak. Maliye üniversitelerin harç gelirlerini tek tek tespit etti. Yeni uygulama ise, 2013 yılı bütçesi ile başlayacak.

(star)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.