banner

Tenzile Ana okulu açıldı
Erciş'te annesi Tenzile Erdoğan adına yaptırılan Tenzile Ana İlkokulu ve Ortaokulu'nun açılışını yapan Başbakan Erdoğan, "Merhum annem artık demek ki Erciş'te de anılacak" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Erciş'te hayırsever iş adamı Fikret Evyap tarafından yaptırılan ve annesi Tenzile Erdoğan'ın adını taşıyan ''Tenzile Ana İlkokulu ve Ortaokulu''nun açılış törenine katıldı.

Başbakan Erdoğan törendeki konuşmasında, açılışını yaptığı okulun kendisini ayrıca mutlu ettiğini, farklı duygular içerisine girdiğini belirterek, "Merhum annem artık demek ki Erciş'te de anılacak. Yani kimileri 'Tenzile Ana' dedikleri zaman, bir zamanlar bu ülkede başbakanlık yapmış olan Tayyip Erdoğan'ın annesiydi denilecek. Ruhuna bir Fatiha okunursa o bizim ayrı bir mutluluğumuz olacak" diye konuştu.

Açılışı yapılacak 25 okulla  Van'ın fiziki imkanlar itibarıyla eğitimde yüksek bir standart yakalayacağını dile getiren Erdoğan, ''Van'dan bir şey bekliyoruz. Diyoruz ki üniversite sınavlarında artık Van, ilk sıraları zorlayacak. Tamam mı çocuklar? Kararlıyız'' dedi.

61 okulun taahhüdünü verdi

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer de Erciş ve Van'da depremden sonra bin 15 dersliğin kullanılamaz hale geldiğini belirterek, Van ve Erciş'te bugün açılışı yapılan okulların dışında, hayırseverlerin tüm Erciş halkının huzurunda 61 okulun da taahhüdünü verdiğini belirtti.

''Büyük hizmetler yapmış bir evlat yetiştiren annenin ismini taşıyor''

Okulun yapımını üstlenen Evyap ailesi adına konuşan Mehmet Evyap ise Tenzile Ana İlkokulu ve Ortaokulu'nun, Türkiye'ye ve Türk milletine büyük hizmetler yapmış bir evlat yetiştiren  annenin ismini taşıdığını, bu okuldan mezun olacakların da vatana, millete önmeli hizmetler yapmasını temenni etti.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.