banner

KPSS ile alınacak memur kadroları belli oldu
KPSS sonuçlarına göre yapılacak memur atamalarında devlet kadroları belli oldu. 2012 KPSS puanlarına göre memur atamalarında kadrolar açıklandı. Devlet Personel Başkanlığı 2012 KPSS sonuçlarına göre memur atamaları için kadroları açıkladı.

KPSS tercihleri bugün başlıyor Tercih Yapmak için Tıklayın

Açıklanan kadrolar, lisans, önlisans ve ortaöğretimi kapsayacak. KPSS puanına göre yapılacak atamalarda en fazla kadro Milli Eğitim Bakanlığı'na veriliyor

Devlet Personel Başkanlığı,  KPSS puanıyla yerleşecek memur adayları için açılan 7 bin 328 kadronun yer ve sayılarını açıkladı. En yüksek kadro bin 17 kişi ile Milli Eğitim Bakanlığı’na verildi. Sağlıktaki kadro ise 690 kişi.

7 BİN 328 KİŞİ

Bu yıl yapılan KPSS sınavı gereğince yapılacak yeni atamalarla devlete alınacak 7 bin 328 yeni memurun kadroları ve kurumları da belli oldu. Devlet Personel Başkanlığı tarafından açıklanan listelere göre en yüksek kadro, Milli Eğitim Bakanlığı'na verildi. Onu kamu hastaneler ve Çevre Bakanlığı izledi. En çok aranan pozisyonlar ise hemşire, sağlık teknikeri ve mühendis oldu. Ayrıca Devlet Personel Daire Başkanlığı, bazı dolandırıcıların kendilerini başkanlık personeli gibi gösterip adaylardan para aldığını belirtip vatandaşları uyardı.

Devlet Personel Başkanlığı'nın açıkladığı kadrolar şunlar

 Aile Bakanlığı 130

 Çevre Bakanlığı 378

 D. Hava Meydanları 284

 Gelir İdaresi 397

 İSKİ

 İstanbul Belediyesi 274

 Karayolları 220

 Kültür Bakanlığı 157

 Milli Eğitim 1017

 PTT 298

 Sağlık Bakanlığı 200

 SGK 330

 Kamu Hastaneleri 690

Başvurular ne zaman başlayacak?

KPSS-2012/2 Devlet Personel Başkanlığı Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına 2. Yerleştirme Tercih Başvuruları 19 - 28 Kasım 2012 tarihleri arasında olacak.

KPSS Sonuçlarına Göre B Grubu Kadrolara Yerleştirme İşlemi Nasıl Olacak?

Adaylar, ÖSYM tarafından B Grubu Kadrolara; puanları, tercihleri ve kadro sayıları göz önünde tutulmak suretiyle yerleştirilecektir.

Yerleştirme işlemlerine son başvuru tarihi itibarıyla sınava girdikleri öğrenim düzeyinde mezun durumda olmayan adayların kamu kurum ve kuruluşlarınca ataması yapılmayacaktır.

Yerleştirme işlemleri ile ilgili kurallar Tercih Kılavuzunda yer alacaktır.

KPSS Sonuçlarına Göre B Grubu Kadrolara Atanma İşlemi Nasıl Olacak?

ÖSYM tarafından yerleştirilen adaylar, başka bir sınav veya mülakat yapılmaksızın ilan edilmiş kadrolara doğrudan atanacaklardır.

Ancak, atama için öngörülen koşullara uymayan veya gerekli belgeleri süresi içinde getiremeyen adayların atamaları yapılmayacaktır.

İlgili Yönetmelikte yapılan değişiklik gereği; 2012-KPSS sonrası gerçekleştirilecek yerleştirme işlemlerinde tercihleri çerçevesinde merkezî yerleştirme kılavuzlarında yer alan herhangi bir kadro veya pozisyona yerleştirilen tüm adaylar, bu sınavın geçerlilik süresi içerisinde ÖSYM tarafından yapılacak B Grubu Kadrolara yerleştirmelerde 2012-KPSS sonucunu yeniden kullanamayacaklardır.

KPSS Taban Puanları neye göre belirleniyor?

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.