banner

1. Üniversite-Sanayi İşbirliği Zirvesi yarın yapılacak
1. Üniversite-Sanayi İşbirliği Zirvesi, yarın İstanbul'da gerçekleştirilecek.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün'ün başkanlığında İstanbul Wow Otel'de gerçekleştirilecek zirve saat 10.00'da başlayacak. Zirvenin açılışında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Yücel Altunbaşak, YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya ve İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu da birer konuşma yapacak.

Konuşmaların ardından YÖK ile Türk Patent Enstitüsü arasında işbirliği protokolü imzalanacak. Zirvede ayrıca üniversite-sanayi işbirliği alanındaki başarılı üniversitelerle SAN-TEZ Projelerinde başarılı olan firmalar da ödüllendirilecek. Törende Türkiye'nin ilk yerli uçağını yapan Nuri Demirağ'ın anısına yeğeni Bilge Kut'a onur ödülü takdim edilecek.

Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu ve SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Konukoğlu'nun da üniversite-sanayi işbirliğine yönelik tecrübelerini paylaşacağı zirvede 26 proje de görücüye çıkacak.

Zirveye, Üniversite rektörleri, valiler, sanayiciler, teknopark yöneticileri, arge merkezleri ve Organize Sanayi Bölgesi yöneticileri de katılacak.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.