banner

ÖSYM’den ‘güvenlik zaafı’ iddialarına yanıt




ÖSYM, bugün basında çıkan, “ÖSYM’de güvenlik zaafı” ile ilgili haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi

osym_duvarÖSYM'den yapılan açıklamada, personel alımıyla ilgili yapılan başvurularda TC kimlik numarasından kişilerin tüm bilgilerine ulaşılabildiği ve bununda bir ‘güvenlik zaafı’ yaratacağının belirtildiği haberlerin gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.

ÖSYM’den konuyla ilgili şu açıklama yapıldı;

''ÖSYM’nin  gelişen personel ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla açılan “ÖSYM Uzman Yardımcılığı” alımına yönelik başvuru sistemi, sadece başvuru amacıyla düzenlenmiştir. Sistemin, ÖSYM sınavları ile ilişkisi yoktur.

Sınavlara yönelik bir zaafiyet söz konusu değildir. Ayrıca, sisteme giriş yapan tüm kullanıcılara ait IP numaraları kayıt altına alınmaktadır.''

İlgili haber için tıklayın

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.



Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.