banner

Öğrencilerinin gözü önünde hayatını kaybetti
Şanlıurfa’da acı bir olay yaşandı. Viranşehir Tevfik Fikret Kurcan İlköğretim okulunda görev yapan bir öğretmen öğrencilerinin gözü önünde beyin kanaması geçirdi. Öğrencilerin olayın şokunu hala atamadı.

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde ana sınıf öğretmeni öğrencilerinin gözleri önünde beyin kanaması geçirdi. Öğrencilerin bağırması üzerine sınıfa gelen okul idarecileri öğretmen Sultan Sarı'yı (29) hemen hastaneye kaldırdı, ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen hayata tutunamadı.

Viranşehir Tevfik Fikret Kurcan İlköğretim okulunda göreve başlayan Sultan Sarı, ana sınıfı öğrencilerine ders vermeye başladı. Osmaniye Bahçe Nüfusuna kayıtlı olan Sarı, sınıfa girip ders vermek isterken bir anda yere yığılıp kaldı. Öğretmenler ve öğrenciler tarafından sevilen Sarı'yı okul idarecileri hemen Viranşehir Devlet Hastanesi'ne kaldırdı. Öğrenciler öğretmenlerinin sınıfa girer girmez yere yığıldığı söylediler. Sultan Sarı'nın hastanede çekilen tomografi sonucu beyin kanaması teşhisi konularak Şanlıurfa 500 yataklı Eğitim ve Araştırma hastanesine sevk etti. Sarı'ya burada yapılan müdahalenin ardından Adana Numune hastanesine sevk edildi. Sarı, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayata tutunamadı ve yaşamını yitirdi. Sarı ailesinin 8 çocuğundan en küçüğü olan Sultan Sarı'nın abisi Viranşehir'de 12 yıl kimya öğretmenliği yaptığı ve gönülle olarak Viranşehir'i tercih ettiği belirtildi. Okulu ve öğrencilerini yasa boğan Sarı Osmaniye'de toprağa verildi. Sarı'nın sınıfındaki öğrenciler sürekli gözyaşı döküyor. Öğrencilere bir süre okula gelmemeleri konusunda izin verildi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.