banner

Stajyerlerine bile servet ödüyor




Dünyanın önde gelen insan kaynakları sitelerinden Glassdoor’un yaptığı araştırmaya göre çalışanlarına en yüksek maaş veren şirketin Facebook olduğu belirtildi

Glassdoor adlı kariyer sitesinin yaptığı araştırmada çalışanların görüşleri ve kurumsal veriler göz önünde bulundurularak  50 en iyi şirket sıralandı.

Sıralamanın en üst sırasında Facebook yer alırken, çalışanlarının maaşları dudak uçuklattı.

Çalışanlar arasında en düşük maaşı alan stajerlerine aylık ortalama 5.602 dolar ödeyen Facebook, ödediği tutar ile pek çok şirketi de geride bıraktı.

Stajyerlerin bir yılda kazandığı 67.000 dolarlık tutar, ortalamada yılda 42,976 dolar kazanan bir ABD vatandaşının kazancının 25.000 dolar üzerinde.

Facebook ve diğer teknoloji şirketleri stajyerlerine en iyi maaşı ödeyen şirketler arasında yer alıyorlar. Mühendis ya da tasarımcı bulmanın kolay olmadığı sektörde, her bir şirket diğer şirketin çalışanını avlama peşinde.

(milliyet)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.



Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.