banner

Dünyada çalışılacak en ideal şirket
ABD’de yapılan iş memnuniyeti araştırmasına göre, Facebook dünyada çalışılabilecek en ideal şirket olarak seçildi. Şirketin çalışanlarından birinin yaptığı yorum bunu kanıtlar nitelikte; “Şirkette atmosfer inanılmaz. Herkes şirketi daha iyi bir yere getirmek için ortak çalışıyor ve birbirine inanıyor. Herkes herkese yardıma açık ve her zaman arkasında duruyor.”

ABD’li iş memnuniyeti araştırmaları yapan Glassdoor şirketinin son araştırması çalışanların en çok memnun oldukları şirketleri sıraladı.

Toplam kullanıcı sayısı 1 milyar kişiyi geçen Facebook, dünya üzerinde en çok çalışılmak istenen şirket olarak gösterildi.

Google listede 6. sırada

Google listede altıncı sırada yer alırken, en çok çalışılmak istenen şirketler listesinde ilk 20’de genelde teknoloji şirketlerinin yer aldığı görüldü.

Araştırma Glassdoor’un incelemeye aldığı şirketlerin web sitelerine yerleştirdiği anketlere göre şekilleniyor.

Glassdoor’un Employee’s Choice Awards adıyla bilinen bu araştırmaları iş dünyasının en saygın anketlerinden biri olarak kabul ediliyor.

Geçen yıl Aralık ayı itibariyle şu anda 4 bin 619 çalışanı olan Facebook, Ekim 2012’de Londra’da yeni bir departman daha açtı.

Facebook geçen yıl üçüncü sıradaydı

Facebook geçen yıl aynı listede üçüncü sırada yer almıştı.

New York Times’ın araştırmasına göre Facebook çalışanları mesai saatleri sırasında langırt oynamaktan, her yıl düzenlenen video oyunu yarışmalarına katılmaktan ve pinpon oynamaktan büyük keyif alıyor.

Glassdoor’a Facebook hakkında yorum yapan çalışanlardan birinin sözleri şirketin neden en çok çalışılmak istenen yer olduğunu özetler nitelikte:

“Şirkette atmosfer inanılmaz. Herkes şirketi daha iyi bir yere getirmek için ortak çalışıyor ve birbirine inanıyor. Herkes herkese yardıma açık ve her zaman arkasında duruyor.”

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.