banner

Okullarda zorunlu bağışa ceza yok
Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda bağışa artık ceza yok

Milli Eğitim Bakanlığı, okullarda bağış aldıkları gerekçesiyle binlerce okul yöneticisi hakkında soruşturma başlatmıştı fakat mahkeme okul müdürünün açtığı bağış davasında ‘bağış’ı haklı buldu.

Okullara ayni ve nakdi bağış konusu yeni bir boyut kazandı.

Sabah Gazetesi’nin haberine göre, Bağış topladığı gerekçesiyle ihtar cezası verilen bir okul müdürünün açtığı davada mahkeme "bağışı" haklı buldu. Mahkeme, bağış kabul eden okul müdürüne verilen cezayı iptal etti. Milli Eğitim Bakanlığı'nın bağış konusu nedeniyle 3 bin okul yöneticisi hakkında soruşturma açtığı öğrenildi. Gaziantep İMKB İlköğretim Okulu Müdürü, zorunlu bağış aldığı iddiasıyla hakkında açılan soruşturma sonucunda aldığı cezanın iptali için idare mahkemesine dava açtı. Mahkeme okul müdürünün lehine karar verdi, cezayı da iptal etti. Zorunlu bağış konusunda 3 bin okul yöneticisine ihtar, maaş kesimi, uyarma, kınama gibi cezalar verilmişti.

(sabah)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.