banner

ODTÜ’de Başbakan Erdoğan’a protesto
Çin'den fırlatılan Göktürk-2 uydusu için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı ODTÜ Yerleşkesi'ndeki tören sırasında polis tarafından yapılan uyarılara rağmen eylemi sürdüren protestocularla güvenlik güçleri arasında arbede çıktı.

Göktürk-2 uydusunun fırlatılması dolayısıyla ODTÜ Yerleşkesi'nde düzenlenen ve Başbakan Erdoğan'ın da katıldığı tören öncesinde Fizik Bölümü önünde toplanan grup, törenin yapılacağı ODTÜ Kampüsü'ndeki TÜBİTAK Uzay Yerleşkesi'ne yürüyüşe geçti.

Başbakan Erdoğan aleyhine pankart açıp çeşitli sloganlar atan protestocular güvenlik güçlerince durduruldu.

Polis tarafından yapılan uyarılara rağmen eylemi sürdüren protestocularla güvenlik güçleri arasında arbede çıktı.

Barikatı aşmaya çalışan gruptakiler, güvenlik güçlerine taş ve sopalar attı. Polis de gruba tazyikli su, biber gazı ve gaz bombasıyla müdahalede bulundu.

Kampüs içinde dağılan protestocular, çeşitli yerlerde barikatlar oluşturdu. Çöp kutularını ve oluşturdukları barikatları ateşe veren grup polise taş atmayı sürdürdü.

Güvenlik güçlerinin gaz bombasıyla karşılık verdiği gruptan çok sayıda kişi gazdan etkilendi. Atılan taşlardan yaralanan bazı polisler de hastaneye kaldırıldı.

Törenin ardından Başbakan Erdoğan'ın ayrılmasıyla polis de kampüsü terk etti.

Bir süre daha slogan atan protestocular yaklaşık dört saat süren eylemi sonlandırıp dağılmaya başladı.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.