banner

Okul sütü 11 Şubat'ta dağıtılmaya başlanacak
Okul sütü ihalesi onaylandı. 11 Şubat 2013'ten itibaren okullrda haftada 3 gün süt dağıtılacak

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, dün gerçekleştirilen ihalenin onaylandığı kaydedildi.

İhaleyi kazanan firmaların 11 Şubat 2013 tarihinde süt dağıtımına başlayacakları belirtilen açıklamada, ihaleye sunulan en avantajlı teklifleri veren firmaların sözleşmeye davet edildiği bildirildi.

Buna göre, davet edilen firmalar şöyle:

''Doğu Anadolu ve Ege bölgeleri ihale kısmında Dimes-Pınar Ortak Girişimi 51,5 kuruş,

Güneydoğu Anadolu ve İç Anadolu bölgeleri ihale kısmında Güney Süt 49,9 kuruş,

Karadeniz ve Marmara bölgeleri ihale kısmında Ak Gıda 53 kuruş,

Akdeniz Bölgesi ihale kısmında Yörükoğlu 49 kuruş.''

Haftada 3 gün süt dağıtılacak

Türkiye genelinde özel okullar dahil olmak üzere ana sınıfı ve ilkokul öğrencilerini kapsayan 30 bin 752 okulda toplam 6 milyon 172 bin 692 öğrenci için haftada 3 gün olmak üzere 296 milyon 241 bin 216 kutu sütü alımı yapılacak.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.