banner

Atanamayan öğretmenlerden ‘simitli’ eylem
Mersin'de ataması yapılmayan bir grup öğretmen adayı Milli Eğitim Bakanlığı’nın ek atama yapmamasını protesto etmek için ''30 Bin Atama'' yazısı oluşturdukları büyük simitleri bölerek vatandaşlara dağıttı.

Ulu Cami önünde buluşan bir grup öğretmen adayı, sloganlarla Mersin Büyükşehir Belediyesi binasının önüne kadar yürüdü. Belediyenin önünde toplanan gruba, Eğitim-Bir-Sen üyeleri de katıldı.

Grup, ellerindeki pankartlarla, ataması yapılmayan öğretmenlere dikkat çekmeye çalışarak, okullardaki öğretmen açığının ek atamalarla kapatılması çağrısında bulundu.

Grup adına açıklama yapan Sevcan Aktaş, atama bekleyen öğretmenlerin durumunun her geçen gün kötüleştiğini savundu. Öğretmenlik mesleğini icra edemedikleri için gittikçe köreldiklerini, ekonomik olarak sürekli geriye gittiklerini ve birçok toplumsal sorunla karşı karşıya kaldıklarını ileri süren Aktaş, şöyle konuştu:

''Biz geleceğin Türkiye'sini inşa etmek için yetiştirildik. Sizlerin çocuklarını eğitmek, hayatı tanıtmak ve onları hayata hazırlamamak için binbir cefayla okumuş, Anadolu'nun her yerinde görev yapma hayaliyle yanıp tutuşan öğretmenleriz. Öğretmen açığının da olduğunu biliyoruz. Eğitim-Bir-Sen'in açıklamasına göre, 285 bin öğretmen açığı var. Atanamayan öğretmenlerin sayısı ise 350 bini bulmak üzere. Bu yüzden şubat ayında 30 bin öğretmen ataması yapılmasını istiyoruz.''

Açıklamanın ardından öğretmen adayları, ''30 Bin Atama'' yazısı oluşturdukları büyük simitleri bölerek vatandaşlara dağıttı. Grup, daha sonra dağıldı.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.