banner

Yaşlı ve engellilerle ilgilenen öğrencilere burs verilecek
Sakarya Hayırsevenler Derneği, haftada 6 saat yaşlı ve engellilerle ilgilenen üniversite öğrencilerine aylık 260 lira burs verecek.

elSakarya Üniversitesi (SAÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi ve Hayırseverler Derneği yeni Başkanı Prof. Dr. Ali Seyyar, soysal hizmet karşılığında öğrencilere burs verileceğini söyledi. Seyyar, SAÜ öğrencilerinin sosyal hayata aktif katılımlarını sağlamak ve özellikle bakıma muhtaç yaşlı ve engellilere yönelik sosyal duyarlılığın atırılması amacıyla haftanın belirli gün ve saatlerinde, sosyal hizmet çalışmalarında bulunan öğrencilere bir yıl boyunca burs verileceğini kaydetti.
Öğrencilerin, derslerini aksatmamak şartıyla haftada sadece 6 saatini yaşlı ve engellilerle ilgilenerek geçireceğini vurgulayan Seyyar, ”Evde sosyal bakım hizmeti götürmek isteyen öğrencilere de ayrıca dernek binasında yaşlı bakım eğitimi verilecek. Şartlı burs miktarı, dernek yönetim kurulunun son toplantısında karara bağlandı. Buna göre, 2013 yılı için en az 15 öğrenciye 200 ile 260 TL arasında aylık burs bağlanacak. Üniversite öğrencilerinin, müracaatlarını 15-30 Ocak 2013 tarihleri arasında bizzat derneğimize yapmaları gerekiyor. Akademisyenlerden oluşan bir burs komisyonu en uygun adayları seçecektir. Sosyal amaçlı şartlı burs ile ilgili bilgiler, dernek merkezinden veya yeni açılan www.hayirsevenler.org web sitesinden elde edilebilir.“ bilgisini verdi.
Seyyar, ayrıca, hayırsever vatandaşların, kendi belirlediği ihtiyaç sahibi öğrenciye veya öğrencilere, Sakarya Hayırsevenler Derneği aracılığıyla şartlı burs verebileceklerini de bildirdi. Bu uygulamaya destek vermek isteyen gönüllü kişilerin de derneğe müracaat edebilecekleri belirtildi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.