banner

MEB’e 380 milyon liralık ek bütçe
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 2012'nin son ek ödemelerini dağıttı. Buna göre, Milli Eğitim Bakanlığı'na okul yapım ve bakım onarımı için 380 milyon liralık ek kaynak ayrıldı.

Geçen yılın son ek ödemelerinden en fazla pay alt yapı, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), eğitim ve sağlığa ayrıldı.

Ek ödeme dağılımında alt yapı yatırımlarına ayrılan payın büyüklüğü dikkati çekti. Karayolları yol yapım ödenekleri için 2 milyar 300 milyon lira ek ödeme yapıldı.

Ek ödemelerde AFAD'a da önemli bir kaynak ayrıldı. AFAD'a acil yardım ödeneği için 700 milyon, altyapısı zarar gören il özel idareleri için 80 milyon, Van deprem konutlarından kalan borç için 884 milyon ve Van'da evini yapana yardım için 150 milyon lira ödemede bulunuldu.

Ek ödeme dağılımında sağlık ve eğitim de önemli bir yer tuttu. Buna göre, Sağlık Bakanlığı'na hastanelerin deprem güçlendirmesi için 300 milyon, aşı alımı için 100 milyon lira ödendi. Milli Eğitim Bakanlığı'na da okul yapım ve bakım onarımı için 380 milyon liralık ek kaynak ayrıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'na tanıtım faaliyetleri için 25 milyon lira verildi.

Spor Genel Müdürlüğü de ek ödemelerden 50 milyon lira aldı.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.