banner

Öğretmenlerin yaptığı eylem görenleri şoke etti
Bursa'da son 3 yılda 60'dan fazla okul yöneticisi ve öğretmenin görevden alınmasını protesto eden öğretmenler, Milli Eğitim Müdürlüğü önünde görenlerin tüylerini ürperten bir eyleme imza attı.

Müfettişlerin, "kelle avcılığı" yaptığını öne süren ve ilgi çekici eylemleriyle dikkat çeken Türk Eğitim Sen Bursa Şube'sinin Başkanı Selçuk Türkoğlu, "Müfettişlerin raporuyla görevden alınan idarecilerin üçte biri mahkeme kararıyla görevlerine geri döndü. Keyfi hareketle okul yöneticileri ve öğretmenler görevden alınmaktadır" dedi.

Boyanarak kesik insan başı figürü haline getirilen mankenler Milli Eğitim Müdürlüğü'nün önünde ilginç görüntüler oluşturdu. Türk Eğitim Sen Bursa 2 Nolu Şube Başkanı Selçuk Türkoğlu, Türkiye genelinde mahkemelerin görevden almalarla ilgili iade kararının yüzde 3 iken Bursa'da yüzde 32'ye ulaştığını, keyfi uygulamaların da buradan anlaşıldığını iddia etti.

ADALET DAĞITILMIYOR

Bursa'da artık teftiş heyetinin adalet dağıtmadığını iddia eden Türkoğlu, "Suçluları cezalandırmıyor. Siparişler üzerine kelle koparıyor, kişiye göre muamele yapıyor. Bir nevi çalışanların üzerinde Demokles'in kılıcı gibi sallanıp duruyor. Türkiye'de adalet aramak iyice zor hale gelmiştir. Öğretmenlere ve okul idarecilerine köle muamelesi yapılmaktadır" dedi.

 

 

 

Teftiş Kurulu Başkan ve yardımcılarının bir an önce istifa etmesini isteyen Selçuk Türkoğlu, "Darbe dönemlerinde dahi böylesi keyfi uygulama görülmemiştir. Bursa'da biraz vicdan, biraz adalet, biraz ahlak duygusu taşıyan siyasi irade varsa bu uygulamaya izin vermez. Usulsüz şube müdürü görevlendirmesiyle ilgili Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gelen 6 vekil şube müdürüne müstakil oda tahsis edilirken, bölümlerde memur, şef, teknisyen ve mühendisler bir odada 6-7-8 kişi görev yapmaktadır. Kelle mi kopardınız, alın size kelle. Biz bu kopardığınız kelleleri size iade ediyoruz. Burada liyakat, hakkaniyet, adalet yok. Bursa Milli Eğitim Müdürü'nün 490 bin öğrenciye vereceği bir şey kalmamıştır" diyerek yanında getirdiği kesik manken başlarını Milli Eğitim Müdürlüğü önüne bıraktı.(habertürk)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.