banner

Kabine değişikliğinden çok bu olay konuşuldu
Kabinede yapılan değişiklik haberleri ilk olarak sosyal medyada duyuldu. Yapılan değişikliklerle ilgili en çarpıcı haber ise Nabi Avcı adına açılan Twitter hesabında gerçekleşti. 

Başbakan Erdoğan tarafından dün açıklanan değişiklikler sosyal medyada bir anda günün konusu oldu. Değişikliklerle ilgili yorumlar bir anda özellikle Twitter’da hızla yayılırken, yeni bakanların isimlerini kullanarak açılan sahte hesaplar da hem medyayı ve vatandaşları hem de siyasetçileri yanılttı.

Özellikle Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı adına açılan @MEBNabiAvci kullanıcı isimli hesap, Avcı'nın daha önce çekilmiş bir fotoğrafı eşliğinde yazdığı, “Sabah tarhana alıyordum pazardan akşamına bakan oldum. Türkiye'miz fırsatlar ülkesi, umutsuz olmayın” gibi esprili tweet’leriyle günün konusu oldu.

Medyada bazı kanallarda bu hesabın tweet’leri üzerinden haber yapılırken, Ak Parti MKYK Üyesi Edibe Sözen, AK Parti İstanbul Milletvekili ve Genel Merkez Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı Mustafa Ataş gibi isimler bile hesaba tebrik mesajları attı. Vatandaşlar ise yeni bakan Avcı'dan taleplerini yine bu kanalla dile getirdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ancak işin asıl ilginç yanı, hesabın sahte olduğunun bilgi kısmında açık açık ifade ediliyor olması. Kullanıcının sayfasında, “Fake Milli Eğitim Bakanı, Eskişehir MV, Enformatik Cehalet yazarı, Bu hesap sahte bir hesaptır. Nabi Avcı tarafından açılmamış ve kullanılmamaktadır” yazıyor.

Şimdiden 40 tweet’le 6 bin takipçiyi aşan @MEBNabiAvci hesabını yöneten kişi ise son olarak “birkaç gün sonra” hesabı kapatacağını yazdı.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.