banner

Sevgilisinin ‘karne’sini değiştirirken yakalandı
Adana'da bir kişi, lisede okuyan sevgilisinin "Karnemde zayıf var, ailem görürse beni öldürür" sözleri üzerine renkli fotokopi çektirip karneyi değiştirirken polis tarafından yakalandı.

İddiaya göre, merkez Seyhan ilçesindeki Tepabağ Lisesi'nde okuyan Fadile G. (18) sabah okula giderek karnesini aldı. Fadile G., karnesinde iki zayıf olduğunu görünce erkek arkadaşını arayarak, "Benim karnemde iki tane zayıfım var, ailem görürse beni öldürür. Gel buna bir çözüm bul" dedi. Bunun üzerine Mehmet Emin A. (19), kız arkadaşının yanına gelerek karnesini alıp, "Merak etme ben hallederim" diyerek okuldan uzaklaştı. Mehmet Emin A., bilgisayarda iki notun çıktısını alıp, zayıfların üzerine yerleştirdikten sonra bir fotokopiciye giderek karnenin renkli fotokopisini çektirmek istedi.

Bu arada sahte karne için önlem alan sivil polis, Mehmet Emin A.'nın karnenin fotokopisini çektirmesinden şüphelendi. Fotokopicinin yanına gelerek karneyi inceleyen polis, iki tane 1 notunun 2 ile değiştirildiğini fark etti. Polis, fotokopicide başka karne olup olmadığını kontrol etmek için arama yaptı. Yapılan aramada başka karne bulunamazken, Mehmet Emin A. kendisinin bir şey yapmadığını söyledi. Fotokopiyi çeken Muhittin A. ise gencin gelerek karnenin fotokopisini çektirmek istediğini, kendisinin de çektiğini söyledi. Öğrenci ile fotokopici polis tarafından gözaltına alındı.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.