banner

Liselilerden, Fethullah Gülen'li kitap ayracına tepki
Antalya'da bir Anadolu Lisesi'nde öğrencilere karne hediyesi olarak dağıtıldığı ileri sürülen kitapların içinde Fethullah Gülen'in fotoğrafının bulunduğu ayraçların çıktığını belirten bir grup liseli, protesto gösterisi yaptı.

Bir grup öğrenci bugün yaptığı eylemle Gülen cemaatinin eğitimi cemaat anlayışına göre revize etme girişiminde olduğunu iddia etti. Kendilerine Devrimci Liseliler adını veren grup saat 13.00 sıralarında Kalekapısı'ndaki Attalos Heykeli önüne geldi. 'Cemaat elini liselerden çek' yazılı pankart taşıyan grup, basın açıklaması yaptı. Açıklamada Gülen cemaatinin eğitimde iktidardan onaylı meşru alanlar bulduğu iddia edildi.

Açıklamada, Antalya'da adını verdikleri bir Anadolu Lisesi'nde karne hediyesi olarak öğrencilere, Cengiz Aymatov'un Cemile- Sultanmurat adlı kitabının hediye edildiği anımsatılarak şöyle denildi:

"Kitapların içinden ise Fethullah Gülen'in fotoğraflarının olduğu ayraçlar çıktı. Görüldü ki cemaatler okullarda dini propaganda yapabiliyor. Eğitimin iyileştirilmesini cemaatleşmek olarak algılayan AKP, Gülen cemaatine eğitimi her geçen gün cemaat anlayışına göre revize etmesine çanak tutuyor" denildi.

Grup daha sonra 'AKP elini liseliden çek' sloganı attıktan sonra dağıldı.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.