banner

Iğdır’da öğrenci ve öğretmenlere tablet dağıtıldı
Milli Eğitim Bakanlığı'nın Fatih Projesi kapsamında, Iğdır'da 575 öğrenci ve 77 öğretmene, 652 tablet bilgisayar dağıtıldı.

Vali Ahmet Pek, Iğdır İmam Hatip Lisesi'ndeki dağıtım töreninde, tablet bilgisayarların sadece seçilmiş okullarda dağıtıldığını belirterek, zaman içerisinde bütün okullara dağıtılacağını söyledi.

İmam Hatip Lisesi'nin de pilot okullar içerisinde olduğunu belirten Pek, ''Tablet bilgisayarlar ile öğretmenlerimiz öğrencilerimize gerekli bilgileri verecek. Bu güne kadar kağıt üzerinde yaptığımız ya da kağıt üzerinde takip ettiğimiz bir çok şeyi elektronik ortamda takip etme imkanını bulacağız''dedi.

Öğrencilerin tablet bilgisayarlarla bilgiye daha kolay ulaşacaklarını anlatan Pek, şunları kaydetti:

''Öğretmenler bu tabletler sayesinde öğrenciye bilginin daha hızlı aktarılmasını sağlayacak. Öğrenciler de her konuda bilgi sahibi olacaklar. Temel felsefe, öğrencinin hem çağdaş imkanlardan faydalanması hem de öğrenme kolaylığı sağlayacak materyallere sahip olmasıdır. Çağımız artık iletişim ve bilişim çağıdır. Bu ikisi de çağımızda çok önemli yere sahiptir.''

Pek, iletişim materyallerini kullanarak bilgiye daha kolay ulaşıldığını belirterek, ''Tabi Devletin okullara sağladığı bu imkan öğrencilerimizin yetişmeleri konusunda son derece gerekliydi. Devletimiz bunu düşünerek bu projeyi başlattı. Öğrencilerimiz ilk etapta bu tabletleri kullanırken belki biraz zorlanacaklar ama ilerde ne kadar faydalı olacağını görecekler. Bütün kitaplarını bir tablette taşıyacak ve bu sayede öğrenmeyi daha kolay yoldan yapacak. Bu hizmet geleceğimiz ve gençlerimiz için gerekliydi. Bu adım atıldı. Hayırlı ve uğurlu olsun'' ifadelerini kullandı.

Daha sonra Vali Pek ile Milli Eğitim Müdürü Dinçer Ateş, öğrencilere ve öğretmenlere tablet bilgisayarlarını dağıttı.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.