banner

Öğretmenlerin oryantasyon eğitimi ne zaman?
Bakan Avcı, Şubat’ta ataması yapılacak öğretmenlerin oryantasyon programının 1 Mart’ta başlayacağını söyledi.

ogretmen atamaBirleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Teşkilatı'nın (UNESCO) 38. Genel Konferansı için Fransa'nın başkenti Paris'e gelen Avcı, Türkiye'nin Paris Büyükelçiliği'nde öğretmenlerle bir araya geldi. Öğretmenlerin sorunlarını dinleyen Avcı, bakanlığın çözüm önerilerini eğitimcilerle paylaştı.

Şubat ayı itibarıyla göreve atanan öğretmenlere yönelik uygulanacak oryantasyon eğitimine çok önem verdiklerini kaydeden Bakan Avcı, oryantasyon programına ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

"Şubat'ta atananlar 1 Mart'ta maaşlarını alarak öğretmenliğe başlayacaklar. Ama 1 Mart'tan itibaren biz onlara atandıkları illere göndermeyeceğiz. İster kendi tercihlerine bağlı olarak, ister kendi illerinde ister üniversiteyi bitirdikleri ilde 2. sömestr boyunca bir oryantasyon eğitimine alacağız. Her birine meslekte en az 10 yılını tamamlamış bir deneyimli öğretmeni danışman olarak atayacağız. Hangi branştan olursa olsun tecrübeli öğretmenlerin dersine izleyici olarak girecek."

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.