banner

Oğuzkaan Koleji İngilizce başarısında ilk sırada
Her yıl Türkiye’nin birçok şehrinde düzenlenen Cambridge Young Learners English (YLE) sınavlarında Oğuzkaan Koleji, 3. sınıflarda %95.02, 4. sınıflarda ise %90.17 başarı ortalamasıyla ilk sırada yer aldı.

oguzkaan kolejiHer yıl dünyanın birçok ülkesinde 7-12 yaş arası çocuklara yönelik olarak yapılan Cambridge Young Learners English sınavlarında, bu yıl Türkiye ortalaması 3. sınıflarda %82.57, 4. sınıflarda ise %71.22 olurken, Oğuzkaan Koleji 3. sınıflarda %95.02, 4. sınıflarda ise  %90.17’lik başarı yüzdesiyle Türkiye ortalamasının çok üstünde yer aldı.

İngilizce öğreniminde başarıyı teşvik eden ve uluslararası seviyeyi belirleyen sınav olarak gösterilen Cambridge Young Learners English hakkında konuşan Oğuzkaan Koleji Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim Uzmanı Hatice Yılmaz, “Cambridge Young Learners English sınavlarında öğrencilerimiz üstün bir performans sergileyerek Türkiye standartlarının çok üzerinde puanlar aldılar. Öğrencilerimizin bu başarısı bizleri çok mutlu etti. Bu tip sınavlar dil öğrenmeye yönelik olarak okuma, yazma, dinleme ve konuşma bilgilerini ölçerek öğrencilerimizin dört alandaki becerilerini geliştirmeye yönelik olarak uygulanıyor. İngilizce öğretimi alanında uzmanlaşmış kişiler tarafından İngiltere’de hazırlanıp değerlendirilen sınav sonucunda başarılı olan öğrencilerimiz, uluslararası geçerliliği olan Cambridge Üniversitesi ESOL sertifikasını almaya hak kazanıyorlar. ESOL sertifikaları İngilizce dil bilgisi seviyesini gösteren açık ve güvenilir bir değerlendirme sistemi olarak dünyanın pek çok üniversitesi ve koleji tarafından kabul gören bir belge. Biz de Oğuzkaan Koleji olarak uluslararası düzeyde yapılan ve kabul gören bu tip sınavları destekleyerek öğrencilerimizin kaliteli bir eğitim almalarını sağlıyoruz” diye konuştu.        

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.