banner
banner

Mektebim’den Silikon Vadisi’ne e-yolculuk
Mektebim, Bilime Yolculuk Projesi kapsamında, Science E-Education modelinin ilk e-konferansını gerçekleştirdi. Konferansa Apple’dan ve Google’dan uzmanlar konuk oldu ve Mektebim öğrencilerine, “Yeni Çağın Şekillendirdiği Vadi: Silikon Vadisi” hakkında bilgi verdiler.

mektebim eyolculukMektebim Science E-Education (M-SEE) modelinin ilk e-konferansı, Bilime Yolculuk Projesi kapsamında 35 kampüste eş zamanlı olarak gerçekleştirildi. Yaklaşık iki saat süren ve Silikon Vadisi’nden canlı yapılan e-konferansa Apple’dan Yazılım Mühendisi Okan Çetin ve Google’dan Proje Yöneticisi Yiğit Ihlamur katıldı.

Mektebim öğrencileriyle mühendislik, girişimcilik ve inovasyon konularında deneyimlerini paylaşarak soruları cevaplandıran uzmanlar, "Yeni Çağın Şekillendiği Vadi: Silikon Vadisi" hakkında da bilgiler verdiler. Apple ve Google gibi iki dev şirketin çalışma kültürü ve büyük şirketlerde işe kabul aşamalarının neler olduğunu, öğrencilerin kendi girişimlerini kurmalarına yönelik cesarete sahip olmalarının çok önemli olduğunu anlatan uzmanlar, küçük girişimlerin nasıl milyar dolarlık fark yaratabildiği ve başarı kazandığı konusunda görüşlerini dile getirdiler.

Mektebim ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenen etkinliğin devamı Silikon Vadisi’ne düzenlenecek gezi ile tamamlanacak.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.