banner

ERA Kolejleri’nin farkı 5 G Eğitim Modeli
ERAKolejleri, alanında yarım asra ulaşan bir deneyim ile dünyada var olan en ileri eğitim tekniklerini birleştirerek, 5G Eğitim Modeli’ni oluşturdu.

eraERA Kadrosunun, alanında yarım asra ulaşan bir deneyim ile dünyada var olan en ileri eğitim tekniklerini birleştirerek, 5G Eğitim Modeli’ni yarattığını belirten ERA Kolejleri Kurumsal İletişim ve Marka Direktörü Gülçin Aşkın Çetin, “Bu yöntemin özü, birbirinden farklı beden, zihin ve kişilik yapılarına sahip öğrencilerin, kendi güçlü ve zayıf yönlerinin testlerle belirlenmesi, ERA Bilimsel Gelişim Merkezi’nde gerekli yönlerin ek derslerle güçlendirilmesi ve sonuçların adım adım takip edilerek aileler ile işbirliği içerisinde olumlu hedeflere ulaşılmasıdır” diye konuşuyor.

ERA Kolejleri, İstanbul’da 10 kampüsü ve Bursa’da yeni açılan Nilüfer Kampüsü ile 6000’den fazla öğrencinin en iyi şekilde eğitilebilmesi için hizmet sunuyor. Eğitimde yeni bir çağı temsil eden ERA, özgün 5G Eğitim Modeli, Bilimsel Gelişim Merkezi ve 600 kişilik dinamik eğitim kadrosu ile yeni çağın beklentilerini karşılayan farklı ve öncü bir eğitim anlayışını temsil ediyor. Kampüslerinin mimarisinden teknolojik altyapısına, başarıyı desteklemek için hazırladıkları yayınlardan anne babalarla kurdukları düzenli iletişime uzanan pek çok farklılıkları olan ERA Kolejleri’ni diğer okullardan ayıran en önemli özellik ise, çok boyutlu özgün ve bilimsel yöntemlerle eğitime bütünsel yaklaşması…

ERA Kolejleri’nde hangi eğitim modelleri ve programları uygulanıyor? Ülkemizde uygulanan eğitim
metotlarıyla, sizin uygulamalarınız arasında farklılıklar var mı?
ERA Kolejleri, anaokulundan liseye, binlerce öğrenciye eğitim sunuyor. Kullandığımız eğitim sistemi, ülkemizdeki eğitim müfredatına tamamıyla uygun olmakla birlikte özgün ve başarılı sonuçları ölçümlenebilen heyecan veren bir bakış açısını içermektedir. ERA kadrosu, alanında yarım asra ulaşan bir deneyim ile dünyada var olan en ileri eğitim tekniklerini birleştirerek, 5G Eğitim Modeli’ni yarattı. Bu yöntemin özü, birbirinden farklı beden, zihin ve kişilik yapılarına sahip öğrencilerin, kendi güçlü ve zayıf yönlerinin testlerle belirlenmesi, ERA Bilimsel Gelişim Merkezi’nde gerekli yönlerin ek derslerle güçlendirilmesi ve sonuçların adım adım takip edilerek aileler ile işbirliği içerisinde olumlu hedeflere ulaşılmasıdır. ERA Bilimsel Gelişim Merkezleri’nde uygulanan testler ve öğrenciye sunulan programlar, 10 hafta gibi kısa sürede olumlu sonuçlar yaratarak, hızlı ve objektif şekilde ölçülebilir bir başarıya ulaşmamızı sağlıyor. Öğrencilerin beslenmelerinden motor becerilerine varana dek her türlü özelliklerindeki değişim, adım adım aile raporlanırken anne babaların öğrenci hakkındaki gözlemleri ve çocuklarının gelişimi için evde yapılabilecek egzersizler konusunda oldukça faydalı bir işbirliği yaratılır. ERA’daki 5G Eğitim Modeli’nin en önemli yanı ise, bilimsel olarak raporlama sunmasıdır.

era_kolejleri_bSon yıllarda Akıllı Okul Konsepti öne çıkıyor. Bu konsept hakkında ne düşünüyorsunuz? Okulunuzda
bu konsepte uygun eğitimler veriyor musunuz?
ERA Kolejleri çağın eğitim anlamında bize sunduğu tüm olanakları kullanarak eğitim sistemini ve iletişim araçlarını kendi özel akıllı tahta uygulamaları ve sadece ERA öğrencilerinin ve velilerinin faydalanabildiği “Eraİntranet” sistemleriyle zenginleştirdi. ERA Kolejleri’nin kendi özel yazılımları olan ve gelişimlerinde kendi öğrenci ve öğretmenlerinin fikir ve çalışmalarıyla zenginleşen teknoloji altyapısı; akıllı telefon, tablet, bilgisayar gibi her platformda çalışmakta ve kullanıcılarına zengin bir deneyimle birlikte birçok yönden hız ve fayda sağlamaktadır.

YABANCI DİL EĞİTİMİNDE SON DERECE İDDİALIYIZ

Öğrencilerinizin iyi bir yabancı dil eğitimi alması için yaptığınız çalışmalardan söz edebilir misiniz?
ERA Kolejleri’nde anaokulundan lise son sınıfa kadar, iletişimsel metod kullanarak, öğrencilerimizin yabancı dili, etkileşim içinde öğrenmelerini sağlamaktayız. Bu alanda uzman bir kurum olan Cambridge’in yayınlarını kullanıyoruz. Dil öğreniminde dört temel beceriyi (reading, speaking, writting, listening) en iyi şekilde geliştirecek dokümanlar, sınıf içinde kullandığımız farklı materyaller ve LMS sistemleriyle, yabancı dil eğitiminde son derece iddialıyız. Tüm özel günlerde yaptığımız aktiviteler, yarışma ve etkinlikler, sinema günleri ve uluslararası sınavlar da eğitimimize katkı sağlayan yönlerimizdir. Yaz dönemlerinde farklı ülkelerde düzenlediğimiz yaz okulları, hem çok sevilmekte hem de dili konuşmak açısından son derece faydalı olmaktadır. Kendi anadilinde eğitim sunan (native speaker) öğretmenlerimiz ile öğrencilerimizin kendilerini rahat bir şekilde ifade edebilecekleri ortamı hazırlayarak hem onların dili en etkin biçimde kullanmalarını sağlamakta hem de yabancı dilin sadece bir ders değil, bir yaşam biçimi ve kültür olduğunu öğrencilerimize aşılamaktayız.

Okulunuzda çalışacak öğretmenleri seçerken nelere dikkat ediyorsunuz, hangi kriterlere öncelik veriyorsunuz?
Günümüzde öğretmen, kitapta yazanı ezberleten kişi değil, öğrencilerine duruşuyla heyecanı ve sevgisiyle liderlik eden kişi… Biz, öğrenme ateşini yakacak bir kadro ile ilerliyoruz. Yeni öğretmen seçerken de aramıza katılacak arkadaşlarda bu niteliklere öncelik veriyoruz.

SINAV HAZIRLIĞINDA UZMAN BİR KADROYA SAHİBİZ
Öğrencilerinizin TEOG ve üniversite sınavlarına hazırlamak için yaptığınız çalışmalara da değinebilir misiniz?
ERA Kolejleri’nde öğrencilerimiz, TEOG Sınavları’na ve YGS – LYS sınavlarına uzun ve ciddi bir maratonla hazırlanırlar. Zira bu sınavların hazırlık süreçleri öğrencinin bağlı olduğu kademelerin tüm seviyelerini kapsadığı için, hazırlığa sadece bir yıl ayırmak yerine geniş zamana yayarak başarıyı kesinleştirmeye çalışırız. Sınav hazırlığı 360 derecelik bir yaklaşımla aileleri de işin içine katarak gerçekleştirilir. Öğrencilerimizin eğitim hayatı boyunca alması gereken ders kazanımları “Çözüyorum- Kazanıyorum” branş sınavları ile birlikte 3. sınıftan başlar. Bu değerlendirmelerle öğrencilerimizin kazanım eksiklikleri tespit edilerek hafta içi ve hafta sonu gerçekleştirilen çalışmalarla giderilir. Böylece öğrenci hangi sınıfta olursa olsun bir sonraki yıla eksiksiz bir şekilde geçmesi sağlanır. Bu aşamalar özenle tamamlandıktan sonra öğrencilerimiz sınav yıllarına geldiği zaman onları ciddi bir çalışma ortamı beklemektedir. Sınav hazırlığında onlarca yıllık deneyimi olan uzman bir kadroya sahibiz. Bu kadronun hazırladığı yayınlarla öğrencilerimiz Türkiye ve İstanbul genelinde yapılan deneme sınavları ile kendi seviyelerini görürler. Son aşamada eksikler eğitim koçları ile birlikte tamamlanır. ERA Kolejleri’nde temel branşların yanında öğrencilerin stratejik düşünme becerilerini, analiz ve sonucu önceden görme yetilerini geliştiren çeşitli ders ve etkin çalışmalar yapılır. Böylece sadece bilgi anlamında değil, beceri anlamında da donanımlı olmaları sağlanmaktadır.

Öğrencilerinize ne gibi imkânlar sunuyorsunuz? Bahsedebilir misiniz?
Fiziksel, sosyal, psikolojik ve zihinsel gelişimi destekleyen eğitim uygulamaları eğitim sistemimizin vazgeçilmezleridir. Sanat ve spor, fiziksel gelişim kadar psikolojik nitelikleri de güçlendirir ve sosyal becerileri yükseltir. Bu nedenle farklı ilgi alanlarına hitap eden pek çok kulübe sahibiz.
Ayrıca her yıl, değişen oranlarda burslar veriyor ve bunu hem okul içinde hem de dışında duyuruyoruz.

TÜRKİYE’NİN İLK OLİMPİK PARKI’NA SAHİP KAMPÜSÜNÜ AÇIYORUZ
2016-2017 eğitim-öğretim yılında hangi yenilikleri gerçekleştirmeyi planlıyorsunuz? Hedefleriniz ve yatırım planlarınızdan söz edebilir misiniz?
Çağımızın eğitiminde gerekli kıldığı “Kodlama Eğitimleri”ni, ERA Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersleri içinde sistemli bir şekilde geliştirerek sürdürmeyi planlıyoruz. ERA Rekreasyon atölyelerimizde uyguladığımız ve içinde "Maker" programlarını da barındıran sistemimiz 3D yazıcılar ile desteklenerek öğrencilerimizin kendi tasarımlarını bir ürüne dönüştürmesine imkan sağlayacaktır. Yine eğitim programı içine alacağımız "Arttırılmış Gerçeklik” ve “3D Uygulamaları” ile derslerin işlenişleri daha kapsamlı hale gelecektir.
ERA Kolejleri bu yıl da öğrenci sayısı anlamında büyüme ivmesini sürdürüyor. Bursa’da eğitime yeni bir soluk getiriyoruz ve Türkiye’nin ilk Olimpik Parkı’na sahip kampüsünü açıyoruz. Sporu desteklemek ve Dünya’ya pek çok alanda sporcu yetiştirmek için muazzam bir kampüs hazırlanıyor. Bununla beraber 2017 yılına hazırlanan İstanbul içi ve dışı onlarca kampüsümüz daha olacak. Bu projelerle ERA Kolejleri ailesi giderek genişleyecek ve Türkiye geneline yayılan ERA Kolejleri’nin bir sonraki hedefi de bir dünya okulu olmak üzere gerçekleşecek.

Velilerin sizden ne gibi beklentileri oluyor? Bu beklentileri karşılamaya yönelik ne gibi çözümler üretiyorsunuz?
Temelde her ailenin beklentisi çocuğunun mutlu ve başarılı olmasıdır. Biz ERA’da anne babalar ile sıkı bir iletişim halindeyiz. Öğrencilerin yedikleri yemekten, girdikleri derslere, eğitimlerinde her türlü iniş çıkışa dair ailelerle görüşüyoruz.

Size başvuran ve kayıt yaptırmak isteyen öğrencileri seçerken hangi kriterleri göz
önünde bulunduruyorsunuz?
Öğrenciler ERA Bilimsel Gelişim Merkezi’nin bireysel tanıma sürecinden geçiyor. Bu sayede, yetenek ve donanım anlamında öğrencinin hazır bulunuşluğu kayıt altına alınarak ön kayıtlar oluşturuluyor. Zihin Check Up olarak adlandırdığımız test sürecinde işitsel, görsel algısı, kaba motor ve ince motor beceri gelişimi, dikkat ve hafıza becerileri raporlanıyor.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.