banner

Sabancı Vakfı'ndan öğrencilere 50 altın
Sabancı Vakfı’nın başarılı öğrencileri teşvik etmek amacıyla hayata geçirdiği Eğitim Ödülleri kapsamında verilen “Sakıp Sabancı Eğitim Ödülleri”, 2017-2018 eğitim öğretim yılında Sakıp Sabancı Ortaokulu’ndan ilk üç dereceyle mezun olan öğrencilere takdim edildi.

sabanci_vakfi_odulSakıp Sabancı Ortaokulu’nda düzenlenen törene Sabancı Vakfı adına Sabancı Vakfı Genel Müdür Yardımcısı İsmail Kemal Gürleyik katıldı.

Okulu birincilikle bitiren Gülçin Kara 25, ikinci Serhat Selçuk Sevgi 15 ve üçüncü Efe Doğan 10 Cumhuriyet Altını karşılığı Türk Lirası ödül ve sertifika almaya hak kazandı. Dereceyle mezun olarak Sakıp Sabancı Eğitim Ödülü alan üç öğrenci lise öğrenimleri boyunca da Sakıp Sabancı Başarı Bursu ile desteklenecek.

Törende konuşma yapan Sabancı Vakfı Genel Müdür Yardımcısı İsmail Kemal Gürleyik, “Sabancı Vakfı, bugüne kadar Türkiye’nin dört bir yanında aralarında eğitim kurumları, öğretmenevleri, öğrenci yurtları, kültür merkezleri, sosyal ve spor tesislerinin bulunduğu 120’den fazla kalıcı eser inşa etti. Bu kalıcı eserlerden biri olan Sakıp Sabancı Ortaokulu, Vakfın ilk eğitim kurumlarından olması sebebiyle ayrı bir öneme sahip. Eğitime yapılan yatırımlara büyük önem veren Sakıp Bey, iyi yetişmiş gençlerin geleceğin teminatı olduğunu söylerdi. Bu nedenle gençlerin eğitimi için yürütülen tüm çalışmalara değer verir, gençlere de başarılı olmalarını şu sözlerle öğütlerdi: ‘Sadece kendiniz için değil, ülkeniz için de başarılı olmaya ve başarı sağlamaya mecbursunuz.’ Mezunlarımız eğitim hayatlarında önemli bir dönemi tamamlayarak yeni bir döneme doğru yola çıkıyor. Sabancı Vakfı olarak, tüm mezunları kutluyoruz” dedi.

Sabancı Vakfı tarafından 24 yıldır sürdürülen Ödül Programları kapsamında bugüne kadar eğitim, sanat ve spor alanlarında 1.100’ü aşkın ödül verildi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.