banner
banner
banner

Huawei Türkiye’den üniversitelere tam destek
İletişim teknolojileri alanında dünyanın en önemli AR-GE merkezlerinden birini Türkiye’de konumlandıran Huawei, ülkemizdeki üniversiteleri ana paydaşı olarak görerek çok sayıda önemli iş birliğine imza atıyor. Birçok başarılı Türk mühendisin çalıştığı Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi, akademik kurumlarla yaptığı ortak çalışmalarla birlikte geleceğin teknolojilerini geliştiriyor.

huawei_husayinhai5G’de Türkiye’nin gururu Prof. Erdal Arıkan ile seminer programları

HUAWEI Türkiye Kampus Ar-Ge Merkezi seminerleri, 5G polar kodları özelindeki çalışmalarıyla adından söz ettiren Prof. Dr. Erdal Arıkan ve Bilkent Üniversitesi'nden Dr. Orhan Arıkan’ın katılımlarıyla düzenlendi. Huawei Türkiye Ar-Ge Direktörü Merkezi Direktörü Hüseyin Hai ve Huawei Kablosuz Ürünler İş Birimi Yöneticisi Dr. Wen Tong’in de katıldığı etkinlikler, üniversite 4. sınıf Elektrik Elektronik Mühendisliği öğrencilerinin yüzde 98'ine ulaşılan iki farklı seminer şeklinde düzenlendi.


Üniversite iş birlikleri

HUAWEI Türkiye Ar-Ge Merkezi, Yeditepe Üniversitesi, 9 Eylül Üniversitesi, Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Gebze Teknik Üniversitesi gibi kurumlarla çeşitli iş birlikleri hayata geçirdi.Yeditepe Üniversitesi Kariyer Günleri, Yıldız Teknik Üniversitesi ILTEK Günleri, 9 Eylül Üniversitesi DETECH 2019, Gebze Teknik Üniversitesi GeekDay'19, ODTÜ Buluşma Günleri gibi birçok farklı etkinliğe katılarak öğrencilere destek veren Huawei Türkiye Ar-Ge merkezi, pek çok staj ve iş başvurusu da topladı.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.