banner

750 öğretmen ataması yapılacak
Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Tekin, kasım ayında 750 öğretmen ataması yapılacağını belirtti.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, kasım ayında öğretmen ataması ile ilgili Twitter’dan açıklama yaptı. Tekin, kasım ayında 750 öğretmen ataması yapılacağı bilgisini paylaştı.

Tekin şu açıklamayı yaptı;

Değerli arkadaşlar illerden bize ulaşan rakamlar kesinleşti. 750 yeni öğretmen alacağız. Prosedür 26’ncı tercihten değil, yeni başvuru ile olacak. Norm ihtiyacımız olan bütün alanlardan orantılı olarak atama yapacağız. Bunun tespitini de yaptık. Bugün itibariyle illerden bu kontenjanlara ilişkin görüş alıp, okul ismi belirleyeceğiz. En kısa zamanda da duyuruya çıkıp, başvuru alacağız.

Şube müdürlüğü sınavı açıklaması

İkinci bir konu şube müdürlüğü sınavı ile ilgili. Bakanlığa yapılan başvurulara yönelik duyuru internet sayfasında yayınlandı. İlgili arkadaşlar başvuruları ile ilgili bilgileri internet sayfamızdan öğrenebilirler.”

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.