banner

AKP, Bülent Ecevit Üniversitesi için harekete geçti
CHP milletvekillerinin, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi'nin adının 'Bülent Ecevit Üniversitesi' olarak değiştirilmesini öngören kanun teklifini geri çekmesinin ardından teklife AK Parti sahip çıktı.

AKP, Bülent Ecevit Üniversitesi için harekete geçtiCHP, zorunlu eğitimi 12 yıla çıkaran kanun teklifinin Milli Eğitim Komisyonu'nda kabul edilmesi sonrası söz konusu teklifi geri çekmişti. CHP, geri çektiği kanun teklifini verdiği önerge ile dünkü oturumda Meclis Genel Kurulu'nun bilgisine sundu. AK Parti Amasya Milletvekili Avni Erdemir, Uşak Milletvekili Mehmet Altay ve Mersin Milletvekili Çiğdem Münevver Ökten'in, geri çekilen teklife imzalarının dahil edilerek üstlenmek istedikleri de Genel Kurul'da okundu. Böylece, CHP'nin kanun teklifini geri çekmesi sonuçsuz kaldı.

(zaman)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.