banner

Bakan Çelik: 4+4+4’e destek olun
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, milliyetçilerden 4+4+4'e destek vermelerini beklediklerini belirterek, "Aksi takdirde geçmişte bir yanlış yaptılar DSP ile birleştiler sıkıntıya girdiler. Şimdi de CHP ile hareket ederlerse perişan olacaklarını söylemeye bile gerek duymuyorum". dedi.

faruk_celikAK Parti Tokat İl Başkanlığı 4. Olağan Kongresi'ne katılan Bakan Çelik, Hüseyin Akbaş Spor Salonu'nu hıncahınç dolduran partililere seslendi.

AK Parti İl Başkanı Eyüp Eroğlu, AK Parti Tokat Milletvekillerinin konuşmalarından sonra kürsüye gelen Bakan Çelik, konuşmasına Afganistan'da, Cudi Dağları'nda şehit olanlara Allah'tan rahmet dileyerek başladı. Türkiye'nin doğusunda Suriye'de yaşananlara, batıda Yunanistan, İtalya'nın durumuna değinen Bakan Çelik, doğu ve batıda yaşanan sıkıntıların ortasındaki Türkiye'nin milleti sayesinde güçlü ve dimdik olduğunu kaydetti.

Konuşmasında dili sürçerek Tokatlılara "Genel sağlık sigortasına geçtik Şanlıurfalılar" diyerek seslenen Bakan Çelik, yeni anayasa çalışmalarına değindi. 12 saatini planlayamayan Türkiye'yi 12 yılı planlayan 2023 vizyonunu planlayan bir ülke haline getirdiklerini ifade eden Bakan Çelik, konuşmasında muhalefet partilerine yüklendi.

Her şey normalleşirken normalleşmeyenin muhalefet olduğunu ifade eden Bakan Çelik, "Onları izliyorsunuz 28 Şubat'a alkış tuttular, 27 Nisan'a selam durdular, Ergenekon üyesi olmak istiyorlar ve darbe yapamadığı için enteresan 'kağıttan kaplan' dediler ordumuza. Niye darbe yapmıyorsunuz diye ordumuza böyle itamda bulundular.

Suriye'deki dikta rejimini destekleyen bir muhalefetle karşı karşıyayız. Bedenleri 2012'de, ruhları 60 sene geride. 60 sene öncesini yaşayan bir muhalefetle iç içe olduğumuzu öyle tahmin ediyorum hepiniz görüyorsunuz. Ana muhalefetin durumu bu" diye konuştu.

"Ama esas bizi üzen MHP'nin durumudur" diyen Bakan Çelik şöyle devam etti:
"Özellikle 4+4+4 konusunda MHP'nin statükodan yana tavır almamasını Tokat'tan temenni ediyor ve buradan sesleniyorum. Yani milliyetçilik lafla olmaz. Milliyetçilik, milletin değerleri ile bütünleşmektir. Milletin değerleri 28 Şubat'ta yok edilmeye çalışıldı. Milliyetçilerden biz bugün 4+4+4'e destek bekliyoruz, açık söylüyorum. Aksi takdirde geçmişte bir yanlış yaptılar DSP ile birleştiler sıkıntıya girdiler. Şimdi de CHP ile hareket ederlerse perişan olacaklarını söylemeye bile gerek duymuyorum.

Böyle bir muhalefet sıkıntımız var. Bir muhalefet partisi daha var Barış Demokrasi Partisi. Maalesef barışın B'sinden, demokrasinin D'sinden eser olmayan bu partinin Orta Asya'dan Balkanlara kutlanan bahar bayramı Nevruz'u ne hale getirdiklerini gördünüz. Milletin huzurunu ateşe attılar, ateşten atlamak değil. Huzuru ateşe attılar. Onun için vatandaşımızın bunları ibretle takip ettiği inancı içerisindeyim.

Sonuç olarak diyorum ki Tokatlılar, siz değerli AK Parti'lilerin çok büyük sorumluluğu var. Bizlerin büyük sorumlulukları var. Sorumluklarımız bitmedi, belki yeni başlıyor. Çok ciddi bir dayanışma içerisinde olmamız gerekiyor. Kol kola, el ele omuz omuza, yürümeye devam etmemiz, daha büyümemiz ve reformlara imza atmamız gerekiyor."

AK Parti İl Başkanı Eyüp Eroğlu'nun tek liste olarak yarıştığı kongrede Bakan Çelik, konuşmasının ardından partide emeği geçenlere plaket takdim etti. Bir partili de Bakan Çelik'e iplerden yaptığı AK Parti motifleri ile süslenen Türkiye haritasını takdim etti.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.