banner

YGS'ye son anda girebildiler
Ankara'da Yükseköğretime Geçiş Sınavı(YGS) öncesi nüfus cüzdanını kaybeden veya unutan 284 öğrenciye hizmete açık tutulan nüfus müdürlüklerince ivedilikle nüfus cüzdanı veya sureti tanzim edildi.

Ankara Valiliğince yapılan açıklamada, YGS'nin, Ankara'da sakin ve güvenli bir ortamda yapıldığına dikkat çekilerek, Ankara'da 362 ayrı binada,11 bin 762 yönetici, sınav sorumlusu ve gözetmenin görev aldığı sınava 384'ü engelli olmak üzere toplam 132 bin 851 öğrencinin girdiği belirtildi. YGS'ye katılmak üzere sınav mahaline gelen 284 öğrencinin sınav kapısına geldiğinde kimlik cüzdanını kaybettiğinin veya unuttuğunu anlaşıldığı belirtilen açıklamada, Ankara'da öğrencilerin mağdur olmamaları için sınav günü sabahı öğrencilere hizmet vermek üzere açık tutulan Nüfus Müdürlüklerince 284 öğrenciye ivedilikle Nüfus Cüzdanı veya Nüfus Kayıt Örneği tanzim edilerek sınava girmelerinin sağlandığı kaydedildi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.