banner

Özel okullar koronavirüs sürecinde yol haritalarını açıkladı
Özel öğretim kurumları dernekleri bir araya gelerek yol haritasını belirlediler. Koronavirüs nedeniyle eksik kalan eğitimler yüz yüze eğitimle telafi edilecek. Özel okullar krizden öncelikle etkilenen sektörlere verilecek destek kapsamına özel okulların da alınmasını talep ettiklerini açıkladılar. 

toder_derneklerÖzel Öğretim Kurumları Dernekleri olarak Koronavirüs nedeniyle eğitime ara verilmesiyle ortaya çıkan süreci ve yapılması gerekenleri konuşmak üzere bir araya geldi. Türkiye’de yaklaşık 300.000 çalışanı 2.500.000 öğrencisi bulunan özel öğretim kurumları için, kimseyi mağdur etmeyecek çözüm yolları belirlediklerini belirten TÖDER Başkanı İbrahim Taşel, dernek başkanları olarak ortak alınan kararlarla ilgili şu açıklamayı yaptı:

Bu çalışmalar kapsamında Türkiye’de hizmet veren özel öğretim kurumlarını temsil eden dernekler olarak bugün Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk’u ziyaret ettik. Bu görüşmede özel okulların, eksik kalan eğitimini okullar açıldıktan sonra yüz yüze eğitimle vermeleri konusunda karar verdik.

Eğitim, öğretim 365 gün devam eden bir süreçtir. Bu anlamda özel okullar velileri ile yaptıkları sözleşmelerin gereği olan yüz yüze eğitimi okullar açıldıktan sonra tamamlayacaklardır. Bu süre içinde öğrencilerimize yemek ve servis hizmeti de sunulacaktır. Hiç kimsenin bir hak kaybı olmayacaktır.

Amacımız bu zorlu süreçte ülkemize, öğrencilerimize ve velilerimize eksiksiz hizmet vermek ve çalışanlarımızı korumaktır.

Bugün ilgili bakanlıklarla yaptığımız görüşmelerle Kurumlarımızın krizden öncelikle etkilenen sektörlere verilecek destek kapsamına alınmasını istedik. Bu konuda olumlu kararlar çıkacağına inanıyoruz.

Kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, hastalarımıza acil şifalar dileriz.

TÖDER Başkanı İbrahim TAŞEL
TÖZOK Başkanı Nurullah DAL
ÖZDER Başkanı Ahmet AKÇA
ÖZKURBİR Başkan Yrd Enis ŞENER
ÖZDEBIR Başkanı Naci ATALAY

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.