banner

Özel okulların azami zam oranı açıklandı
Enflasyondaki artışın özel okul fiyatlarına nasıl yansıyacağı merak ediliyordu. Türkiye Özel Okullar Derneği, yaptığı açıklamayla artış oranına açıklık getirdi. 2022 -2023 eğitim – öğretim döneminde azami fiyat artış oranı yüzde 62, 98 olarak açıklandı.

tozok_duyuruTürkiye Özel Okullar Derneği yaptığı açıklamada “MEB Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın geçmiş yıllardaki uygulamaları değerlendirildiğinde 2022 – 2023 öğretim yılı okul ücretleri için azami artış oranının % 62, 98 olduğu görülmektedir. Kurumlarımız velilerini ve çalışanlarını göz önüne alarak azami dikkatle bütçe yapacak ve kendi artış oranlarını yayınlayacaklardır.” denildi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.