banner

Öğrenciler bugün süt içmeye başladı
Milli Eğitim Bakanlığı ve Gıda, Tarım ve Hayvancık Bakanlığı işbirliğiyle hayata geçirilen ilköğretim okullarında süt uygulaması bugün başladı.

okul sütü bugün başladı"Okul sütü" projesi bugün hayata geçiriliyor. 7.2 milyon ilkokul öğrencisine her gün süt dağıtılacak.Başbakan Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz aylarda müjdesini verdiği "okul sütü", bugün Türkiye'nin dört bir yanında dağıtılmaya başlanacak. Ana sınıfının yanı sıra ilkokul 1, 2, 3, 4 ve 5'inci sınıfa giden 7.2 milyon öğrenciye okullar kapanana kadar her gün bir kez 200 mililitrelik süt dağıtılacak. Özel okullar uygulamanın dışında tutulacak. 17 Nisan'daki süt ihalesini kazanan ve içlerinde Sütaş, Yörsan, Dimes, Pınar gibi sektör devlerinin bulunduğu firmalar Türkiye'nin 7 bölgesinde, 32 bin 574 okulda aynı anda okul sütü dağıtımı yapacak. Hazırlıkların tamamlandığını ifade eden firma yetkilileri, tüm okullara sütün aynı anda ulaşacağını, sadece çok küçük aksaklıklar ve ulaşım zorluğu nedeniyle bir-iki okulda sıkıntı olabileceğini kaydetti. Proje Türkiye'deki fazla süt arzının değerlendirilmesi için de bir fırsat olarak görülüyor. Geçtiğimiz hafta süt dağıtımıyla ilgili sözleşmeleri imzalayan dört ortak girişim, köy ve ilçelerdeki okullara sütleri depoladı. Şehir merkezlerindeki okullarda ise sütler bugün sabah saatlerinde okullara teslim edilecek.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.