banner

‘Okul sütü’rahatsız etmeye devam ediyor
Niğde'de 'Okul sütü' projesi kapsamında dağıtılan sütlerden içen 28 öğrenci, rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı.

okul sütü rahatsızlığıNiğde kent merkezinde, merkeze bağlı Alay ve Yeşilgölcük beldelerindeki çeşitli okullarda süt dağıtımın ardından bazı öğrencilerde karın ağrısı ve mide bulantısı rahatsızlığı oluştu.

28 öğrenci, okullara gelen ambulanslara alınarak, Niğde Dr. Doğan Baran Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'ne kaldırıldı.

Çocukların sağlık durumuyla ilgili bilgi veren Hastane Başhekimi Bahri Elmas, "Öğrencilerin şu anda bir şikayetleri yok, gayet iyiler. Şimdi 4 hastamız tedavi altında, geri kalanları gönderdik, herhangi bir problem çıkmadı. Burada yatan 2 çocukta süt dışında olan bir problemin olduğunu düşünüyoruz. Bunların araştırmasını yapıyoruz, bir sıkıntı yok" dedi.

(cnntürk)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.