banner

Bakan’dan ‘dünya süt günü’nde okul sütü mesajı
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Dünya Süt günü dolayısıyla AOÇ'de düzenlenen ''Süt Pikniği'' etkinliğinin açılışında yaptığı konuşmada, okul sütünde sözlerinin çarpıtıldığını söyledi.

mehdi eker dünya süt günüOkul Sütü projesinde sütleri sürekli denetim ve kontrol altında tuttuklarını vurgulayan Eker; şunları kaydetti:

''Kutuların üstüne eğer bombaj varsa, o kutunun şekli bozuksa, o kutuda şişme varsa 'bu kutuyu çocuklara vermeyin' dedik, 'öğretmenler buna dikkat etsin' dedik. Öğretmenler dikkat edecek, kim dikkat edecek? Bir arkadaş kalktı, 'öğretmenler çeşnicibaşı ilan edildi' dedi. Böyle bir şey yok, içme şeklinde değil öyle bir şey söylenmedi. Ama bunun üzerinden de bir arkadaş laf atıyor ortaya, herkes bunu tartışmaya başlıyor. Bu da üzücü yanlış anlamalara sebebiyet verebilecek ve bu kadar güzel bir projeye zarar verebilecek bir davranış bundan kaçınmak lazım.

Kimsenin çocukların sağlıklı, dengeli beslenmesine bu kadar büyük katkı sağlayacak, gündelik hayvansal protein ve beslenme gereksiniminin yüzde 30'unu sağlayan bir ürünün dağıtımını, siyasi sebeplerle veya başka sebeplerle muhalefet kaygısıyla bunu engellemesine, zarar vermesine hakkı yok. Bu çocukların dengeli ve sağlıklı beslenmesi lazım. Toplum olarak, görev olarak, bu alışkanlığı kazandırmamamız bunu daha ileri bir noktaya getirmemiz gerekiyor''

Konuşmaların ardından Bakan Eker, AOÇ Sergi ve Müze Salonu'nun arkasında düzenlenen süt pikniği etkinliğine katıldı.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.