banner

Ücretsiz üniversite tercih sitesi yayına başladı
Hacettepe Teknokent'te yazılım mühendisleri üniversite adaylarının kendisine en uygun tercihleri filtreleme imkanı sağlayan bir program geliştirdi.

Tercih yapmak için tıklayın

Üniversite tercihlerinde yardımcı site yayına başladıHacettepe Teknokent'te kurulu firmanın Uygulama Hizmetleri Müdürü Ercan Baltacı, üniversite adaylarının tercihlerini yapmada yardımcı olmak amacıyla hem üniversite adaylarının ÖSYM'de yer alan puan ve bölüm bilgileri hem de kılavuz bilgilerini kullanarak, ''http://osstercih2012.k12net.com'' adresiyle ulaşılan ücretsiz bir internet sitesi tasarladıklarını söyledi. 

Adayların siteye TC kimlik numarasıyla girebildiğini belirten Baltacı, ekrana öncelikle kılavuzda yer alan 16 bin 778 bölümün tamamının yüklendiğini belirtti. Baltacı, ''Öğrencinin puanı ÖSYM'den otomatik çekilerek ekrana düşüyor. Öğrenci daha sonra kendi belirlediği aralıklarla, mesela 30 puan üstü ve 30 puan altı bölümler seçeneklerini işaretleyerek, 16 bin programdan kimlik bilgileri doğrultusunda uygun olanları görme imkanı buluyor'' dedi.

Baltacı, öğrencinin kendine uygun olan bölümlerin ekranda listelenmesinin yanı sıra bu bölümlerin hangi şehirlerde olduğunu ve ayrıntılarını görebildiğini de anlattı.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.