banner

66 ayını dolduranlara kayıt zorunlu
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, 66 aylık çocuk özelliklerine sahip olmayan çocukları, okul öncesi eğitimden başlamak üzere kayıt yapacaklarını açıkladı.

Kırgızistan'da, 23 Ağustos'ta gerçekleştirilecek Türk Dili Konuşan Ülkeler zirve toplantısı için başkent Bişkek'te bulunan Bakan Dinçer, "kayıt erteleme kararı diye bir kararın olmadığını" vurguladı.Bişkek'teki Kırgız-Türk Anadolu Kız Meslek Lisesi'ni ziyareti sırasında İHA muhabirine konuşan Dinçer, 66 ayını dolduran çocukların kayıtlarının şu anda yapıldığını, dolayısıyla 66 aydan itibaren var olan çocukların da eğitimlerini alacaklarını bildirdi.

Dinçer ayrıca, “Sadece fiziken veya zihnen henüz 66 aylık çocukların özelliklerine sahip olmayanlar varsa, onlar için hastanelerin vereceği raporlara göre biz eğitimini ilkokuldan değil, okul öncesi eğitimden başlatmak üzere kayıt yapacağız” dedi.

Bişkek ziyaretiyle ilgili de bilgi veren Dinçer, "Ayın 23'ünde Türk Dili Konuşan Ülkelerin Zirve'si olacak. Bu zirvenin ana teması eğitim ve kültür meseleleri. Dolayısıyla özellikle Türk dünyasındaki ülkelerin kendi aralarındaki eğitim meselelerini görüşmek ve işbirliğini artırmak konusunda hazırlık çalışmaları yapıyoruz. O maksatla buradayım. Bu vesile ile okullarımızı ziyaret ediyor, karşılaştıkları problemleri gözden geçiriyoruz" dedi.

Dinçer daha sonra zirvenin ön hazırlık toplantısına katılmak üzere Isık-Göl eyaletindeki Çolpon-Ata şehrine hareket etti.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.