banner

Okul sütü ihalesi onaylandı
Okullara haftada 3 gün süreyle süt dağıtımına ilişkin Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın açtığı okul sütü ihalesi onaylandı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, dün pazarlık usulü ile yapılan okul sütü ihalesinin onaylandığını bildirdi. Buna göre, 2012-2013 eğitim öğretim yılının ikinci döneminde, özel okullar dahil, 30 bin 752 okulda, ana sınıfı ve ilkokul olmak üzere toplam 6 milyon 171 bin 692 öğrenciye haftada 3 gün süreyle 200 ml UHT içme sütü dağıtılacak.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, dün 4734 Sayılı yasanın 21/b maddesine göre pazarlık usulü ile yapılan okul sütü ihalesi, ihale yetkilisi tarafından onaylandı.

İhaleyi kazanan firmalar 11 Şubat 2013 tarihinde okul sütü dağıtımına başlayacak.

Program kapsamında 2012-2013 eğitim öğretim yılının ikinci döneminde, özel okullar dahil, 30 bin 752 okulda, anasınıfı ve ilkokul olmak üzere toplam 6 milyon 171 bin 692 öğrencinin tamamına, pazartesi, çarşamba ve cuma olmak üzere haftada 3 gün süreyle 200 ml UHT içme sütü dağıtılacak.

''18 milyon lira kamu yararı oluştu''

Yeni yapılan ihalede toplam bedel 134 milyon lira olarak gerçekleşirken, önceki iptal edilen ihalede toplam bedel 152 milyon lira olarak gerçekleşmişti. Böylece iki ihale arasında kamu yararına 18 milyon lira fark oluştu.

İhaleye en avantajlı teklif verenler şöyle:

-Doğu Anadolu ve Ege Bölgeleri ihale kısmında Dimes - Pınar Ortak Girişimi

-Güneydoğu Anadolu ve İç Anadolu Bölgeleri ihale kısmında Aynes Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ

-Karadeniz ve Marmara Bölgeleri ihale kısmında Ak Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ

-Akdeniz Bölgesi ihale kısmında Aynes Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.