banner

Yeni bakanlarla ilk toplantı
Başbakanlık Merkez Bina'da düzenlenen Bakanlar Kurulu toplantısı başladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Başbakanlık Merkez Bina'da düzenlenen toplantı saat 11.50'de başladı.

Kabine revizyonuyla bakanlığa atanan İçişleri Bakanı Muammer Güler, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Bakanlar Kurulu'na ilk kez katılıyor.

Bu arada Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Bakanlar Kurulu toplantısı için geldiği Başbakanlık'ta gazetecilerin yanına gelerek teşekkür etti.

Bakanlar Kurulu'nun gündemi

Revizyon sonrası 4 yeni isimle birlikte ilk toplantısını gerçekleştiren Bakanlar Kurulu'nun gündeminde ise öncelikli olarak İmralı süreci sonrası PKK'nın silah bırakmasına yönelik girilen yeni süreç var. Bu yeni süreçte muhalefetten gelen açıklamalar ve İmralı ile gerçekleşen görüşmeler ile eldeki istihbarat bilgilerinin detaylı bir şekilde masaya yatırılması bekleniyor. Bakanlar Kurulu'nun gündem maddesini oluşturan bir diğer konu ise, belediyelerdeki sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi konusu olacak. Daha önce de belediyelerdeki 18 bin sözleşmelinin kadroya geçirileceği belirtilmiş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik diğer tüm sözleşmelileri de kapsayan yeni bir düzenleme üzerinde çalışıldığını açıklamıştı. Bugünkü Bakanlar Kurulu’nda ise toplamda 163 bin sözleşmeliyi ilgilendiren yeni bir düzenlemenin çerçevesinin çizilmesi bekleniyor. Bakanlar Kurulu'nda ayrıca Suriye konusunun gündeme gelmesi beklenirken, terörle mücadele, Avrupa Birliği ve ekonomideki gelişmelerin de yine detaylı bir şekilde ele alınması bekleniyor.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.