banner

‘Geçen sene elde kalan sütleri ne yaptınız?’
Okul sütü projesinin bu yılki duyuru toplantısını basan 'Liseli Genç Umut' grubu, geçen yıl yaşanan zehirlenmelerin hesabını sordu. Öğrenciler, Ulusal Süt Konseyi Başkanı Harun Çallı'ya "Geçen sene elde kalan sütleri ne yaptınız?" sorusunu yöneltti.

Geçen yıl başlayan ve yüzlerce öğrencinin zehirlenmesine neden olan okul sütü projesi pazartesi günü itibariyle yeniden başlıyor.

Proje kapsamında otuz bin 752 okulda toplam altı milyon öğrenciye süt dağıtılması planlanıyor.

Projenin duyurusu için bugün İstanbul Balmumcu'daki The Plaza Otel'de yapılan toplantıya Liseli Genç Umut adlı bir gruptan yedi öğrenci de katıldı.

Ulusal Süt Konseyi Başkanı Harun Çallı'ya geçen sene elde kalan sütleri ne yaptınız diye soran öğrenci Hasret Özçelik, "Bu proje bizi de ilgilendiriyor. Kardeşlerimizi de ilgilendiriyor. Ulusal Süt Konseyi Başkanısınız; ama hiçbir soruya cevap veremiyorsunuz. 'Zehirlenme değil alerji' diyorsunuz. Hepsi mi alerji oldu? 'Hükümet, hükümet' diye bahsediyorsunuz; hükümet kim sermayeye peşkeş çekenler mi?" dedi.

Konuşmanın ardından öğrenciler çantalarından çıkardıkları dövizleri kaldırarak "Okul Sütü zehir küpü" diye slogan attılar. Protestonun ardından öğrenciler "sizi protesto ediyoruz " diyerek salondan çıktı.

(Kaynak Radikal)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.